Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno -1°C

Krvavý masakr v Austrálii: Rodinu včetně malých dětí vyvraždil děda!

Autor: ČTK - 
13. května 2018
13:37

Za strůjce rodinného dramatu na jihozápadě Austrálie, kde policie v pátek nalezla těla sedmi zastřelených lidí včetně čtyř dětí, považují vyšetřovatelé dědu rodiny, který poté spáchal sebevraždu. Krveprolití se stalo v obci Osmington nedaleko města Margaret River v australském státě Západní Austrálie.

Podle policie 61letý muž zastřelil svou ženu, dceru a čtyři její děti, poté obrátil zbraň proti sobě. "Policie se nedomnívá, že by do případu byla zapletena další osoba," prohlásil šéf západoaustralské policie Chris Dawson.

Otec zastřelených dětí, z nichž nejmladšímu bylo osm let, prohlásil, že se s ženou rozcházeli, proto se přestěhovala k rodičům. Ti mu poté zakázali se s potomky stýkat.

Média událost považují za nejhorší střelecký masakr v Austrálii od roku 1996, kdy v Tasmánii střelec Martin Bryant zabil 35 lidí a dalších 23 zranil. Australská vláda následně přikročila k tvrdým opatřením, aby podobným incidentům zabránila. V rámci výkupu a konfiskace získala z rukou veřejnosti na milion pušek a pistolí a zároveň zpřísnila podmínky pro nákup zbraní. Bryant byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

tomik007 ( 13. května 2018 16:55 )

Uz ani ty dedy nedelaji jako zamlada

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání