Jeli kolem světa, našli je zohyzděné na dně mexické rokle: Krzysztofovi uřízli hlavu a nohu, Holgera popravili kulkou

Autor: jh - 
13. 5. 2018
09:55

Dva muži z Německa a Polska se rozhodli spolu podniknout odvážné dobrodružství. Na kolech si vyjeli procestovat exotické Mexiko. Zdá se, že však podcenili riziko země zmítané brutální zločinností: Oba byli nalezeni zavraždění na dně hluboké rokle.

Zprvu se zdálo, že dvojice omylem sjela z cesty ze skalnatého srázu. Tuto verzi příběhu však odmítli někteří zkušení cyklisti, proto byl případ předán k prošetření. Nový výzkum potvrdil hrozivé tušení: Byli zavražděni, motivem byla zřejmě loupež. Němec Holger Hagenbusch měl na hlavě hlubokou ránu, která zřejmě byla způsobena střelnou zbraní. Polák Krzysztof Chmielewski měl setnutou hlavu a uřízlé chodidlo.

Vše nasvědčuje tomu, že smrt cyklistů měla vypadat jako nehoda, která loupež měla maskovat. U jednoho z cyklistů totiž bylo kolo. Pachatelé však udělali tu chybu, že k tělu Poláka dali kolo jeho německého kamaráda, to vzbudilo podezření, že o nehodu s největší pravděpodobností nešlo. 

Krzysztof Chmielewski z Polska a Holger Hagenbush z Německa cestovali na kolech po světě. Každý byl na cestě sám, v Mexiku se však setkali a zřejmě se dohodli, že část cesty budou pokračovat společně. Jejich jízda měla konec v mexickém státě Chiapas. Původním plánem byla asi 200 km dlouhá trasa z města San Cristobal de las Casas do starodávného Mayského města Palenque.

Mexiko je země, kterou zmítá násilí a zločinnost. Jen za poslední rok zde přišlo o život více jak 25 000 lidí následkem vraždy. Důvodem je chudoba a také nezastavitelná moc drogových kartelů, se kterými si neumí poradit ani mexická armáda.

Video: Alfred (63) zavraždil a rozčtvrtil Slovenku: Kus jejího těla si schoval do mrazáku

Video Alfred (63) zavraždil a rozčtvrtil Slovenku: Kus jejího těla si schoval do mrazáku - TV JOJ
360p

Doporučujeme
sores ( 14. května 2018 13:08 )

Chce to investovat do zbrojního pasu a pistole a do divoké ciziny plnou čmoudů jí nosit u sebe včetně pepřáku!! taková je reality,bránit svůj život !!!!!

anka ( 14. května 2018 02:40 )

vzhledem k vasemu veku a celozivotnimu clenstvi ve strane - co takhle byt rad, ze mate doma toaletni papir a pristup k internetu?

deratizater ( 13. května 2018 20:46 )

ta uřízla hlava a noha nic neznamenala ,hlavní důkaz byla záměna kol

naidka ( 13. května 2018 19:35 )

"Pachatelé však udělali tu chybu, že k tělu Poláka dali kolo jeho německého kamaráda, to vzbudilo podezření, že o nehodu s největší pravděpodobností nešlo." Opravdu fatální chyba pachatelů, koho by to napadlo, že.

Hajany u Blatn ( 13. května 2018 17:28 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud