Horolezec Andrej se ztratil na jávské sopce: Tělo našli v řece

Autor: ljš - 
9. 4. 2018
10:21

Dobrodružství miloval, to poslední ho ale stálo život. Slovenskému horolezci Andreji Vojtechovi (†39) se stal osudným výstup na jávskou sopku Mt Merbabu. Jeho tělo bylo nalezeno po sedmi dnech intenzivního pátrání.

Vojtech byl zkušený horolezec, který měl kromě slovenského také novozélandské a kanadské občanství. V pátek 30. března se vydal na vrchol vyhaslé sopky Mt Merbabu, svému parťákovi se ale ztratil.

Záchranáři po něm začali okamžitě pátrat. Vzhledem k cíli jeho cesty se zaměřili na výstupovou trasu, Slováka ale nakonec našli v řece Kalimenek. Podle šéfa pátracího týmu se do ní zřejmě zřítil z třináctimetrového útesu.

Nedá se vyloučit, že k neštěstí přispěla dezorientace způsobená podchlazením. Podmínky v době výstupu byly totiž náročné. 

Informaci o tragédii serveru Čas.sk potvrdilo slovenské ministerstvo zahraničí. "O smrti našeho občana na Jávě víme. Při výstupu na sopku pravděpodobně ztratil rovnováhu a spadl. Naši zástupci v Jakartě jsou ve spojení s rodinou," uvedl mluvčí Peter Susko.

 

mislivec ( 9. dubna 2018 15:52 )

Tady něco neštimuje, policajti by měli zbystřit - když totiž někdo leze na sopku, spadne do sopouchu a ne do potoka!

offline ( 9. dubna 2018 13:28 )

Proč mají téměř všichni Slováci cizí (= západni) občanství?

putman ( 9. dubna 2018 13:03 )

Čert ho vzal.

liskabystrouska ( 9. dubna 2018 12:12 )

ivoadler ( 9. dubna 2018 10:41 )

Jakým přínosem je takový člověk pro svou zem, když pořád někde trajdá a vyhledává jen dobrodružství? Škoda ho není. Čert ho vem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud