Za dva dny by byl mrtvý: Vlčák, kterému zemřel pán, čtvrt roku hladověl!

Autor: aba - 
7. listopadu 2017
10:45

Tohle si nezasloužil! K smrti vyhladověním byl odsouzen německý ovčák poté, co jeho pán zemřel. Trpící, na kost vyhublé zvíře, naštěstí objevili sousedé, kteří na něj upozornili úřady. V útulku v Řepnici se jej teď snaží zachránit.

Pejska, který v útulku dostal jméno Čak, odebrala krajská veterinární správa za policejní asistence z kotce ve Vrbičanech na Litoměřicku, kde byl týdny zavřený bez vody a pití. Na pospas svému osudu ho tam nechali příbuzní původního majitele, který před třemi měsíci zemřel. „Vůbec si netroufáme odhadnout, kdy jedl a pil naposled. Je dehydrovaný, vyhublý na kost, nemá na sobě žádné svalstvo. Je tak zesláblý, že se téměř neudrží na nohou,“ popsala majitelka útulku Miluše Maskulanisová.

Zhruba desetiletého Čaka se teď snaží v útulku dát dohromady. „Jídlo mu vaříme, dostává rýži a těstoviny s masem. Krmíme ho pětkrát až šestkrát denně po malých dávkách,“ řekla Maskulanisová. Psa také léčí. Dostává léky na povzbuzení, probiotické pasty a antibiotika, aby se předešlo zánětu střev a žaludku. „Vyhráno, bohužel, ale ještě nemá,“ dodala.

 Vlčák, který má mít okolo třiceti kil, váží sotva půlku a pohledem mu člověk spočítá všechna žebra. Podle Maskulanisové by pes neměl šanci přežít teploty pod bodem mrazu, a kdyby lidé z útulku přijeli o dva dny později, zvíře by bylo nejspíš už mrtvé.

Video: Tyran psovi svázal nohy a nechal ho napospas osudu: Policie z Kladna teď po majiteli pátrá.

Video Tyran psovi svázal nohy a nechal ho napospas osudu: Policie z Kladna teď po majiteli pátrá - FTV Prima

oliiiii3 ( 8. listopadu 2017 10:48 )

Je to hrůza co se to děje. Snad mu bude už jen dobře. Dnes vládne jen zlo.

andorea ( 7. listopadu 2017 16:45 )

Mně vylítly slzy, když jsem to viděla včera v televizních novinách.

naidka ( 7. listopadu 2017 14:52 )

Andorea, to samé mi vždycky napadne, když v TV slyším, když někdo nechává hladovět třeba hosp. zvířata. JAK se dá normálně fungovat, jak takový člověk může projít kolem stáje, kde koně řičí hlady? V tomto případě příbuzní pogabali do zemřelém bydlení i věci, ale jeho psa nechají umírat hlady!! Vydědit!!

xxxx678 ( 7. listopadu 2017 14:38 )

Do breku mi je, když tohle čtu. Ať jsi v pořádku, hafane.

bibijana ( 7. listopadu 2017 14:02 )

Panebože,toto se děje v civilizovaném státě!Já z toho budu mít smrt. Prosím vás, přeposílejte tento článek zákonodárcům,vítězným politickým stranám,musí se přece něco stát,aby takové zrůdnosti u nás nemohly tak lehce někomu projít.Vždyť stačilo psa vyhodit na ulici, nebo obrátit se na vedení obce,aby se o zvíře postaralo.Hlavně,že budou zrůdy dědit.I ten majitel, co to bylo za dacana,držel psy v kleci.Tyhle klece,kulturně nazývané kotce, postavit mimo zákon.Kdo je obhajuje, patří ho tam zavřít navěky.Hrůza hrůz!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud