Koťata někdo vyhodil v zavázané krabici u supermarketu v Děčíně: H*vado! vzkazují mu místní

Autor: aba - 
10. října 2017
22:08

Zvířecí útulky jsou tu od toho, aby pomáhaly opuštěným nebo ztraceným zvířatům. Poslední dobou ale velice často narážejí na nový úkaz – papírové krabice plné koťat nebo štěňat.

Ani útulky nejsou nafukovací a každý by si měl při koupi zvířete rozmyslet, jestli ho zvládne vlastnit nebo ne. Dvojnásobný problém potom nastává, pokud se majiteli zvířata rozmnoží a on o mladé zájem nemá.

 

S tím se teď útulky a různá jiná zařízení setkávají stále častěji. Majitelé se prostě zbaví štěňat nebo koťat tak, že je nacpou do papírové krabice a tu někde pohodí. V tom lepším případě před dveře útulku, v tom horším prostě kdekoliv, kde se jim to hodí.

 

Své o tom ví i Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín, který jeden takovýhle „dáreček“ rozbalil. U místního Kauflandu byla nalezena zauzlovaná krabice s různě starými bezbrannými koťátky.

„Místo civilizovaných lidských bytostí mezi námi žije ‚lidský odpad‘, který se neštítí ničeho. Věřím a doufám v to, že na každého jednou dojde. Doufám, že dojde i na toho člověka, který nacpal do bedny 8 nemocných koťat, pořádně bednu zauzloval a odložil u Kauflandu,“ vyjádřil se útulek k případu na své facebookové stránce. Bedny si všimli místní a přivolali pomoc.

„Všechny se bohužel zachránit nepovedlo. I když jsme s nimi jeli hned na veterinu, jedno z koťat uhynulo. Když jsme krabici otevřeli, bylo už v agónii. Další dvě ještě o život bojují,“ řekla Evelíne Jahelková, vedoucí děčínského útulku, ve kterém se teď o vyhozená koťátka starají.

Útulek důrazně doporučuje nechat kočky kastrovat, protože zbavování se koťat tímhle  způsobem je nepřijatelné. V krabici byla koťata různého věku, takže od více koček. Pro majitele má útulek i peprný vzkaz. „Poklepejte si na rameno, jak elegantně jste se zbavil zodpovědnosti. Nechte si kočky vykastrovat!“

Pod příspěvkem se také množí negativní komentáře, ve kterých lidé nechápou, jak mohl někdo něco takového provést. „Parchanti! Hnus, jsou to hovada!“ rozčiluje se Kateřina Kovácsová. „Dát toho kr*pla taky do krabice a někde odložit,“ ozývají se ostatní.

Video Tyran psovi svázal nohy a nechal ho napospas osudu: Policie z Kladna teď po majiteli pátrá. - FTV Prima

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud