Anděl od tragické nehody u Obrnic: Obě dívky vypadaly, jako by spaly

13. 7. 2017
05:00

Nárazem o stěnu se video, které natáčely dvě dívky během jízdy, nezastavilo… Uvnitř auta umírá řidička Nikol B. (†21), spolujezdkyně Nikola V. (22) je zraněná. Přes mobil jde vše živě na Facebook dál. Je slyšet i konejšivý hlas paní Ivy, která se snažila pomoci. Blesk ženu našel. Jmenuje se Iva Sucháčková (41).

Jak popisuje události u Obrnic? Její jednání po nehodě, když se snažila pomoci zraněné Nikole V., zaznamenalo velký ohlas na sociálních sítích. Lidé ženu chválili především za její rozvážný, ale i lidský přístup.

Iva Sucháčková přitom není zdravotní sestra, jak se mnozí podle jejího jednání domnívali. Je pracovnicí magistrátu. V osudný čtvrtek projížděla okolo, přímo ve směru bouračky. „Jedno auto tam už stálo. Bylo mladého řidiče Honzy, který tam měl i rodinu. Oba jsme ihned běželi k havarovanému autu,“ vzpomínala.

„Dostala jsem se ke spolujezdkyni. Obě dívky vypadaly, jako by spaly. Krev tam téměř žádná nebyla. Holčina, u které jsem byla, měla jen krvavý škrábanec u ucha. Byla v bezvědomí, pak se ale probrala a já ji uklidňovala. Stěžovala si na bolest hlavy,“ líčila.

Prostřednictvím mobilu poslouchali pokyny dispečera tísňové linky 112, co mají dělat. „Vzájemně jsme se podporovali, byli jsme v té chvíli rádi jeden za druhého. Zaklonili jsme dívce hlavu. Nedalo se toho moc dělat. Měli jsme strach, abychom ještě neublížili,“ líčila.

Lidé obdivovali její klidný hlas. Podle ní to bylo ale jen zdání. Uvnitř byla zcela rozklepaná a stres se dostavil až poté, co odjeli záchranáři. „Ten pocit nejde popsat. Něco se ve mně najednou sepnulo. Člověk jedná zcela intuitivně, nepřemýšlí. Na to není čas. Mám radost z kladných ohlasů, ale necítím se jako hrdinka,“ řekla.

U takové situace se ocitla vůbec poprvé. „Mám ty okamžiky stále před očima a při vzpomínce mi naskočí husí kůže. Od té doby dobře nespím. Budím se. Ta situace se mi stále vrací. Jsem ale ráda, že jsem to dokázala a mohla pomoci. Moc jsem si přála, aby byly v pořádku obě dvě, a doufala jsem v to. Doma jsem si pak dala dvě deci vína,“ svěřila se.

Na rozdíl od mnoha jiných lidí dívky, které během jízdy pily, bavily se, telefonovaly a jejichž auto jelo stále rychleji, neodsuzuje. A nelíbily se jí až vulgární příspěvky na adresu dívek a jejich rodin. „My jsme v mládí dělali taky různé věci a důsledky si neuvědomovali. Jen nebyly mobily a tolik aut. To jsou dnes nebezpečné »zbraně«. Sama jsem máma dvou dětí, a kdo z nás rodičů ví, co je kdy napadne. Mladí by si z videa ale měli vzít velké ponaučení,“ dodala.

Část záznamu z videa:

Iva: „Ležte, prosím, to bude dobrý. Ležte, nehýbejte se.“

Nikola V.: „Kde jsem? Vodu.“

Iva: „Já se jmenuju Iva. Ze Zlína. My jsme tady zastavili.“

Nikola V.: „Moje hlava, bolí mě hlava.“

Iva: „Pomoc už jede. Už jede sanita a letí i vrtulník.“

Nikola V.: „Vodu, potřebuju vodu…“

Jan: „Ne, pít jí nedávej. Na ni jen to nalej. Na hlavu třeba.“

Iva: „Na ruku mi to nalijte, já ji trošičku ovlažím. Uvidíte, to bude dobré, oni vám pomůžou. Jen se nehýbejte.“

Nikola V.: „Co se stalo?“

Iva: „Nabouraly jste v autě. Hlavně se, prosím tě, nehýbej, můžeš mít něco se zády. Zůstaň s hlavičkou opřenou.“

VIDEO: Dvě dívky se natáčely při cestě v autě. Havarovaly a omylem natočily smrt jedné z nich

Video Holky vysílaly divokou jízdu na Facebooku, jedna zemřela. - Facebook
720p 360p

Vše o šílené jízdě vysílané na Facebooku ZDE

AmoresPerros ( 13. července 2017 23:52 )

Rychlost je nezabila.
Průměrná rychlost před nehodou byla 125km, dovolená rychlost je 90km.
1) Kdo jim vjel do cesty, že se tohle stalo?
2) Proč nejsou svodidla po celé délce protihlukové stěny?
3) Proč se jim nedostalo více zdravotní péče, myslím tim hned po nehodě.
4) Proč komunikace svědků s operátorem byla tak nepřesná.
Přijde mi divný že většina lidí se neptá, ale rovnou odsoudí.
NIKDO SI NEZASLOUŽÍ ZEMŘÍT, ale na každého to čeká.
Tak nepřej, nebo ti bude přáno...

zkratik ( 13. července 2017 13:47 )

tak raď

http://www.expres.cz/divoka-jizda-nikola-b-facebook-online-stream-nehoda-f8g-/zpravy.aspx?c=A170 709_213358_dx-zpravy_lare

robin5 ( 13. července 2017 13:33 )

Hlavně by se už o těch čůzách, o mrtvé i živé mělo přestat psát ve všech možných obměnách. Prostě idiotky, které si zasloužily to, co je potkalo. Proč se o nich pořád píše "dívky", vždyť to nebyla žádná poupátka, ale dospělé ženské, jenže s mozky na úrovni nemocné slepice.

george0703 ( 13. července 2017 13:30 )

Myslím že ti lehkoživkové z Plesku budou mít rekord. Už skoro týden rozmazávají hovno z běžné nehody dvou tupých dylin a vypadá to že nehodlají končit. Pane bože čím se ti lidé dokáží živit???!!!

daniela123456 ( 13. července 2017 13:16 )

No prave proto ty wole,ze byla hodně zraněná s dirou v krku vole! Jasny zkratik wole?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud