Dvě děti z Ústí pro zábavu zavraždily bezdomovce: Odsedí si osm a devět let

Autor: ČTK - 
29. června 2017
09:43

Na devět a osm let do vězení poslal dnes ústecký krajský soud dvojici mladistvých za loňskou vraždu bezdomovce a útoky na další lidi bez domova. Vražda byla podle soudu brutální.

Pětačtyřicetiletý muž bez domova zemřel loni v září v zahradní chatce v ústecké čtvrti Střekov, ve které přebýval. Podle soudu na něj mladíci, kterým bylo v té době 16 let, útočili desítky minut. Nejprve na něj hodili zapálené noviny. Později muže, který ležel na zemi, kopali do hlavy a hrudníku, následně si přinesli dřevěné desky, kterými ho bili tak silně, až se zlomily. Muž zemřel v důsledku otoku mozku a vdechnutí krve a zvratků.

V chatce byli v té době ještě dva lidé bez domova, ze strachu o život ale nezasáhli. "Poškozený, kdyby nebyl opilý, tak si soud troufne říci, že by se postavil proti oběma mladistvým. Měl skoro 190 centimetrů, bylo mu 45 let a mohl ještě žít," řekla předsedkyně senátu Kamila Elsnicová. Soud označil chování mladíků za hyenismus. "Oba mladiství využili těch opravdu nejsnadnějších objektů, které mohou být, a to jsou bezdomovci. Lidi bez domova, kteří byli pod vlivem alkoholu. A pro ně to byl druh zábavy. Neměli náplň svého volného času. Co můžeme o takovém skutku říct. Hyenismus, cynismus, neúcta k lidskému životu," doplnila Elsnicová.

Už o tři měsíce dříve mladíci podle soudu zaútočili na ženu bez domova, která přespávala v garáži. Bili ji dřevěnými částmi křesla a zranili ji na hlavě. Jeden z mladíků s jinými kamarády podle soudu na jaře útočil na dalšího bezdomovce. Házel na něj kameny a štěrk. Nakonec po muži vrhli asi desetikilogramový kus betonu. Vážně ho nezranil jen díky tomu, že oběť se schovala za starou pneumatiku.

Soud poukázal na to, že zcela selhaly rodiny obou mladíků. "Na lavici obžalovaných by možná měli být rodiče obou obžalovaných, protože nezvládli výchovu obou dětí," uvedla Elsnicová.

Oba mladíci byli problémoví od dětství. Vychodili speciální praktickou školu, dál se nevzdělávali. Útočili na spolužáky, jeden i na učitele, a kradli. Jeden byl i ve výchovném zařízení. "Skutku se dopustili ve věku 16 let, kdy mají chodit do školy, mají hrát fotbal, studovat, starat se o to, aby byli ku prospěchu společnosti. A ne aby společnost musela vydávat peníze jejich rodinám na sociální dávky a pak případně platit jejich pobyt ve vězení a další studium ve výkonu trestu," dodala Elsnicová.

Za brutální vraždu hrozí podle zákona až výjimečný trest, u mladistvých maximálně deset let vězení. Rozsudek není pravomocný. Státní zástupci i oba obžalovaní si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

rancer ( 29. června 2017 15:38 )

V Praze je evidováno 272 závislých dětí (10 – 14let) na drogách. Každý 4 školák je pozitivní na test na drogy. V kouření marihuany, jsou české děti rekordmany ve světě. Noční Václavák: Dealeři, pasáci, opilci, naštvaní taxikáři a narkomani....Vizitka pravdy a lásky v Havloobludáriu. Havlovo kapitalistické děti:…. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/380423/ceske-deti-jsou-line-tluste-moc-kouri-a-piji-alkoh ol-experti-biji-na- poplach.html................. domov.aspx?c=A160326_210704_ln_domov_ELE#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lido vky&utm_content=main................. http://relax.lidovky.cz/cesti-skolaci-vynikaji-v-piti-alkoholu-koureni-i-spotrebe-marihuany-1gx-/zdr avi.aspx?c=A160328_222926_ln-zdravi_ELE....... http://domaci.ihned.cz/c1-64949640-ctvrtina-patnactiletych-uz-ochutnala-marihuanu-kazdy-paty-pravide lne-pije- alkohol?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed............http://www.denik .cz/z_domova/mladi-cesi-nadale-vevodi-evropskym-statistikam-uzivatelu konopi -20160531.htm

berlin71 ( 29. června 2017 14:33 )

voorel:Zase cigani mas pravdu meli jim prostrelit mozek a ne je poslat do basy kourit ptaky . Ale i vy cesi jste dobri ***i nejste v nicem lepsi ty chrchlavice jedna spinava

moiaza ( 29. června 2017 13:53 )

Stačí si přečíst zdejší diskuzi a bude vám hned jasné, co zač je dnešní Havlová mládež. Třeba příspěvek allahakbara je přímo ukázka "moudrosti" havlovců. Takovou ubohost nenapíše ani poslední tupec z pomocné školy. Co pak chcete od takového ubožáka očekávat? Nejhorší na tom je to, že ten ubožáček si o sobě myslí jak moudrý a chytrý příspěvek napsal.

bksdfg ( 29. června 2017 13:22 )

A ještě jednoho ke druhému přikovat dvoumetrovým řetězem. A dát jim jasně najevo, že když chcípne jeden, řetěz se při pohřbu rozpojovat nebude. Možná si pak ti potkani začnou vážit lidského života.

djaba ( 29. června 2017 12:54 )

 Ve svém životě jsem už několik dětí viděl ,ale vypadaly jinak .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud