Jakub napadl bezdomovce kvůli peněžence: Za vraždu dostal 15 let

Autor: ČTK ljš - 
31. března 2017
10:55

Hradecký krajský soud dnes poslal na 15 let do vězení jednadvacetiletého Jakuba S., který podle spisu loni v říjnu zavraždil ve Dvoře Králové nad Labem osmapadesátiletého bezdomovce. Obžalovaný soudu řekl, že muže nezabil, přiznal pouze, že ho několikrát udeřil. Poškozeného podle něj musel zavraždit někdo jiný. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se proti němu odvolal.

"Z provedených důkazů nám vychází, že jednání se mohl dopustit jedině obžalovaný," řekl v pátek při zdůvodnění rozsudku předseda senátu Luboš Sovák. Soud muži také uložil ambulantní protialkoholní léčbu.

Opilý Szedela podle obžaloby 15. října napadl osmapadesátiletého muže, o kterém si myslel, že mu ukradl peněženku. Napadeného bezdomovce po úderu pěstí srazil na zem a poté ho opakovaně bil. Muž utrpěl různá poranění, na následky zranění zemřel 21. října. Podle spisu měl Jakub S. v krvi zhruba 2,5 promile alkoholu.

Obžalovaný na začátku soudního jednání řekl, že se bezdomovce pouze chtěl zeptat, zda nemá jeho peněženku, následně mu dal několik úderů a prohledal ho. Muž po jeho útoku údajně normálně komunikoval. "Byl v pořádku, nic se mu nestalo," řekl Jakub S., který se ve své první výpovědi na policii k útoku přiznal.

VIDEO: Jak probíhalo soudní jednání s údajnými vrahy tuneláře Martina Říhy:

Video Vražda podnikatele Říhy: Záběry ze soudního líčení - Karel Kopáč

alIahakbar ( 31. března 2017 12:03 )

Sfině vožralecká zkchurvená, na místě utratit.

steelheart ( 31. března 2017 11:06 )

proč mu z m r d o v i zakrýváte obličej? vrah je nějak chraáněnej?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud