Středa 12. května 2021
Svátek slaví Pankrác, zítra Servác
Oblačno, déšť 21°C

Spravedlnost po 38 letech: Muž v USA zavraždil chlapce, teď dostal trest

Autor: ČTK - 
14. února 2017
22:26

Téměř 38 let po zmizení tehdy šestiletého Etana Patze dnes porota newyorského soudu shledala vinným z jeho vraždy 56letého muže. Podařilo se podle ní prokázat, že v roce 1979 chlapce vlákal do sklepa a zavraždil.

Dnes odsouzený, psychicky nemocný Pedro Hernandez se k činu přiznal již v roce 2012, krátce poté ale přiznání odvolal. Původně tvrdil, že školáka nalákal do obchodu s potravinami, kde pracoval, na limonádu. Poté ho uškrtil a jeho tělo vhodil do smetí. První proces s ním v roce 2015 dopadl nezdarem, neboť se porota nedokázala na jeho vině shodnout.

„Ulevilo se mi a řeknu vám: Bylo načase,“ řekl Etanův otec Stanley po vyhlášení rozsudku. Dnešní rozsudek je podle něj „formou spravedlnosti pro našeho skvělého malého chlapce Etana“.

Etan Patz zmizel v roce 1979, když byl poprvé sám na cestě do školy. O 22 let později byl prohlášen za mrtvého, ačkoli jeho tělo se nikdy nenašlo. Případ zmizení malého Etana otřásl na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let celými Spojenými státy a vyvolal rozsáhlou pátrací akci. Patz byl jedním z prvních dětí, po kterých v USA v 80. letech pátrali pomocí fotek na krabicích s mlékem.

Případ stále nemusí být u konce. Obhájce odsouzeného muže už oznámil, že se hodlá proti rozsudku odvolat.

Josef666 ( 15. února 2017 08:54 )

Že by Pedro přijel obohatit život USA ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa