Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Těhotnou manželku svázal, vyslýchal a udusil: Soud zvýšil vrahovi trest!

Autor: ČTK ljš - 
12. dubna 2017
14:16

Olomoucký vrchní soud uložil osmatřicetiletému Pavlu Radziszewskému výjimečný trest 23 let za vraždu těhotné přítelkyně v Kalech na Brněnsku. Původní trest, který mu uložil brněnský krajský soud, mu soudci zpřísnili o tři roky. Uložení výjimečného trestu žádala v odvolání obžaloba, soud jí vyhověl mimo jiné kvůli závažnosti trestného činu. Muž podle rozsudku ženu doma svázal a ucpal jí ústa, zemřela po několika hodinách. Podle soudu šlo o trýznivý způsob vraždy.

Tragédie se odehrála v dubnu 2015. Podle obžaloby muž ženu ve 23. týdnu těhotenství svázal a opakovaně ji tři hodiny dusil rukama, lůžkovinami, poté i potravinářskou fólií. Při tom ji „vyslýchal“, například kvůli domnělé nevěře. Znalci se přiklánějí k tomu, že bezprostřední příčinou smrti bylo vdechnutí smotku fólie napěchované do úst. Mrtvou ženu Radziszewski nechal na posteli a poté tělo uložil do objemného vaku. Její smrt sám oznámil policii za několik dní.

Radziszewski před soudem tvrdil, že o vraždu nešlo. Muž přiznal, že ženu svázal. Bylo to prý kvůli tomu, že v minulosti pouštěla do domu jiné muže. Ústa jí posléze ucpal kvůli tomu, že se mu i spoutaná vysmívala. Obžalovaný tvrdil, že žena zpočátku se svázáním souhlasila, bylo to prý u nich doma normální. Muž, který užíval pervitin, je podle znalců i svědeckých výpovědí chorobně žárlivý.

Jeho obhajobu ve středu soud zamítl, podle nich jde o trestný čin vraždy spáchané v nepřímém úmyslu.

Podívejte se na reportáž z obdobného případu, který se odehrál na Slovensku:

Video Zpověď matky: Eva (†24) byla těhotná a chtěla se vdávat! - TV JOJ

teufel ( 12. dubna 2017 14:42 )

Odpornej dobytek, zasloužil by doživotí!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud