Mladý muž zabil bezdomovce kvůli penězům: Odsedí si 17 let

Autor: ČTK - 
13. února 2017
10:40

Na 17 let poslal do vězení českobudějovický soud Andreje M. za loňskou vraždu bezdomovce v Jindřichově Hradci. Čtyřiadvacetiletý obžalovaný umírajícího muže okradl přibližně o 5 000 korun. Vražda se stala v objektu bývalého nákladového nádraží a policisté tělo bezdomovce objevili po dvou týdnech. Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce i obhajoba se nevyjádřili, zda se odvolají.

„Počkám na písemné vyhotovení rozsudku a pak se teprve rozhodnu, jak s věcí naložím. Ale soud fakticky rozhodl v souladu s naším návrhem, takže předpokládám spíš s tím, že odvolání nepodám,“ řekl státní zástupce Petr Dušek.

Obžalovaný se přiznal k tomu, že staršího bezdomovce napadl. Uvedl však, že nevěděl, že mu způsobil tak vážné zranění. Podle znalců bezdomovec zemřel na zhmoždění mozku, které vzniklo po úderech tupým předmětem na levý spánek.

„Výpověď obžalovaného nelze hodnotit jako věrohodnou,“ uvedl předseda senátu soudu Ondřej Vítů. Podle něj výpověď nekoresponduje se zjištěním soudních znalců. Dodal, že obžalovaný navíc svá vyjádření rozvolňoval a v porovnání s výslechem u policie také postupně měnil.

Obžalovaný rovněž patřil do komunity jindřichohradeckých bezdomovců. Před soudem uvedl, že si svou oběť vybral kvůli penězům. Policisté po vrahovi bezdomovce několik měsíců pátrali. Nakonec obžalovaného zadrželi v polovině září. Muž je od té doby ve vazbě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud