Výpověď svědkyně v kauze vraždy mafiána Běly: Útočníci mluvili rusky

Autor: Michaela Kalkusová - 
5. května 2017
21:11

„Svázali nás a dali mi polštář na hlavu, málem jsem se udusila,“ popsala včera u soudu hospodyně Lenka D. útok ozbrojenců na vilu Antonína Běly (†52). Ti ženu spoutali, jejího zaměstnavatele a bosse podsvětí zastřelili. Z vraždy z roku 1996 jsou nyní obviněni bývalí policisté Pavel Šrytr (52) a Ján Kaco (51).

Šrytr dělal Bělovi jeden čas řidiče a nějaký čas v jeho domě bydlel. Ještě před vraždou ale od něj odešel a začal pracovat pro dalšího mafiána Františka Mrázka (†47).

„Tehdy mě vzbudilo světlo. Ve dveřích stála postava. Z rozespalosti jsem se zeptala, jsi to ty, Pavle? (myslela na Šrytra),“ popsala Lenka D. začátek útoku vrahů na vilu Běly v dubnu roku 1996. Doplnila, že jméno Pavla Šrytra ji napadlo, protože pokoj, kde spala, býval jeho, v maskovaném útočníkovi ho ale nepoznala.

Video Ján Kaco odchází ze soudní síně, poté vyvádí ozbrojená eskorta Pavla Šrytra. - Michaela Kalkusová

„Útočníci mluvili rusky, sháněli se po Bělových,“ pokračovala. Donutili ji zůstat v posteli. „Zezadu jsem na krku cítila zbraň,“ vzpomínala na okamžiky hrůzy. Do pokoje k ní ozbrojenci přivedli přítelkyni syna zavražděného s dítětem a obě ženy svázali.

„Kotníky k sobě a ruce za zády. To bylo hrozné. Ještě tři týdny jsem měla otoky, musela jsem k lékaři. Na hlavu mi hodili těžký polštář, málem jsem se pod ním udusila,“ otřásla se žena. Útočníci prohledávali dům a pak stříleli.

Video Před soudem vypovídal i syn zavražděného Běly Jaroslav. - Michaela Kalkusová

„Nejprve jedna, dvě rány, pak se spustil alarm,“ řekla svědkyně. Útočníci se samopaly před domem zavraždili Bělu a z vily ukradli hotovost v řádu několika milionů a šperky.

Obě ženy, které v domě spaly, útok přežily. „Dítě svázané nebylo, jenom ho hodili na postel vedle matky. Ta i spoutaná dokázala zavolat policii. Než přijeli, přišlo mi to jako věčnost,“ vzpomínala na čekání na záchranu hospodyně.

Video Soud začal projednávat vraždu Antonína Běly, ze které je obžalován Pavel Šrytr a Ján Kaco. - Michaela Kalkusová

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud