Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, sněžení -2°C

Poprava mafiánského bosse Běly: Obviněným bodyguardům hrozí za vraždu 15 let

Autor: ČTK - 
21. března 2017
10:22

Policie navrhla obžalovat dva muže kvůli vraždě jednoho z šéfů českého podsvětí Antonína Běly, který byl v roce 1996 zastřelen v Úvalech u Prahy. Hrozí jim až 15 let vězení nebo výjimečný trest. Vyplývá to z vyjádření Krajského státního zastupitelství v Praze. Policie případ objasnila před rokem, kdy zbývalo jen několik týdnů do jeho promlčení.

Dozorující státní zástupkyně Danuše Krejčová v úterý sdělila, že obžalobu od policie obdržela v pátek 17. března. Vyšetřování případu skončilo o dva týdny dříve, kdy se obvinění a jejich advokáti měli možnost seznámit se spisem. Žalobkyně nyní spis prostuduje a rozhodne, jak s kauzou dál naloží. Případ může poslat k soudu, učinit může i jiné rozhodnutí.

Případ se výrazně posunul před rokem, kdy byl 17. března obviněn Bělův bývalý osobní strážce Pavel Šrytr. O týden později policie zatkla a obvinila také Jána Kaca, který se rovněž živil jako bodyguard. Oba byli zadrženi na základě nových svědeckých výpovědí, které se podařilo detektivům získat. Šrytr je od zadržení ve vazbě, Kaco byl později propuštěn.

Video  Zatčení Jaroslava Běly  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Vraždu Běly, od které v dubnu uplyne 21 let, provedlo maskované komando. Skupina vnikla o sobotní noci do Bělova domu. Běla zemřel na následky střelných poranění, které mu pachatelé způsobili několika dávkami ze samopalu.

V médiích se tehdy objevovaly informace, že za vraždou Běly stál kontroverzní podnikatel František Mrázek. Ten byl zavražděn o deset let později. Mrázka po vraždě Běly chránil právě Šrytr.

Na objasnění případu se podílel speciální policejní tým Tempus, který v roce 2013 vznikl na policejním prezidiu. Jeho cílem je vyšetřovat letité kauzy uzavřené bez úspěchu.

cid2000 ( 21. března 2017 11:40 )

Jenom 15 let? Proboha, snad doživotí né !!!Tato dvojice zradila naše občany, bývalé kolegy policisty a podporovala mafiány v těžkých zločinech!!Nikdo nemá šajnu co ještě jiného tato dvojice za těch posledních 20 let provedla za zločiny!Neuvěřitelné !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud