Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Vražda Katky v arboretu: Žalobkyně vytáhla nezveřejněné důkazy!

Autor: dce - 
28. listopadu 2016
11:32

Hlavní líčení s Radúzem Š. obžalovaným z obzvláště brutální vraždy studentky Katky O. je u konce. V úterý se mladý muž dočká rozsudku a můžeme se jen dohadovat, jaký bude. Nálada v soudní síni ale prozrazovala mnohé - obžaloba na světlo vytáhla zatím nezveřejněné důkazy, které obhajoba dokázala zpochybnit pouze chybějícími znaleckými posudky.

V pondělí se u soudu, který řeší kauzu studentky zavražděné v arboretu brněnské univerzity, četly závěrečné řeči. Před nimi ještě velmi krátce k případu pohovořila znalkyně z oboru antropologie. Potvrdila, že na záznamu kamer z parku je shodná osoba, jako je obžalovaný. „Shoduje se držení těla i postava,“ uvedla.

Státní zástupkyně pro obžalovaného požaduje trest 18-25 let. Podle ní je Radúz Š. jasným viníkem. Své tvrzení podložila i řadou důkazů. Na místě vraždy byl totiž nalezen obal od nože, který soudní lékaři označili typově za vražednou zbraň. Nůž samotný nikdy nebyl nalezen. „Stopy DNA uvnitř obalu na nůž potvrdily shodu s DNA Radúze Š.,“ uvedla žalobkyně.

Radúz Š. navíc utrpěl poranění, která by se shodovala s ranami utrženými při potyčce. Sám tvrdí, že se poškrábal při práci doma na zahradě.Na těle Radúze Š. byla zjištěná čerstvá poranění, škrábance, zarudnutí, krevní podlitiny v dlani, prasklý puchýř, řezné rány v dlaních – ty mohly vzniknout při držení a pohybu nože v ruce,“ zaznělo.

Radúz Š. navíc na Kateřinu po rozchodu tlačil, aby jejich vztah obnovila. To potvrdila jejich komunikace po Facebooku. „Podle psychiatrického posudku jde o narcistickou osobnost, hromadila se v něm agresivita. Agresivní útok v arboretu zřejmě vyvolalo prudké odmítnutí ze strany Kateřiny O. 8. 3. byl svátek MDŽ, místo květin si přinesl na milovanou dívku útočný nůž,“ zdůrazňuje žalobkyně.

Radúze Š. navrhla odsoudit k trestu 18-20 let odnětí svobody do věznice s ostrahou.

Proti žalobkyni se tvrdě postavila obhájkyně obžalovaného - pro svého klienta žádá zproštění viny. „Vyšetřování se drželo jediné stopy, jediné osoby. Nemohla vejít do arboreta jiná osoby, která mohla mít vztah ke Kateřině O.? Přes naše upozornění na to nikdo nereagoval,“ prohlásila obhájkyně Radúze Š.

Důkazy, které vznesla obžaloba, zcela smetla ze stolu, protože podle ní k nim chybí znalecké posudky. Upozornila, že na místě byl sice nalezen i kapesník s DNA poškozené a obžalovaného - a také třetí osoby - ale to je podle ní vzhledem k intenzivními vztahu poškozené a obžalovaného pochopitelné.

Obhájkyně navíc odmítla i svědecké výpovědi - poznat obžalovaného ze záznamu kamer je podle ní pochybné, když svědci věděli, oč se jedná. Zpochybnila i výpověď dvou zahraničních studentů, kteří nebyli schopni při rekognici Radúze Š. označit jako muže, kterého viděli v parku. Naznačila také, že do parku vešel ještě další muž ve 14:53, čimž se nikdo nezabýval.

V úterý bude soud pokračovat vynesením rozsudku nad Radúzem Š.

reifik ( 28. listopadu 2016 11:58 )

Je neskutečné,že u nás má vrah hlavně svá lidská práva,že je měla i jeho obět,ho absolutně nezajímá a netrápí. Myslí,že by nebylo "naškodu" zavést opět trest smrti,pro vrahy a podobný lidský odpad !!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání