Andrej vjel s rodinou pod kamion: Lubka (†29) zemřela, 9měsíční Stáník přežil zázrakem

25. listopadu 2016
09:08

Tragický konec šťastné mladé rodiny, která se ve čtvrtek ráno vracela domů do Žiliny. Zatím z neznámého důvodu vjel otec Andrej (30) do protisměru přímo pod kamion. V autě vezl svou ženu Ľubicu (†29) a teprve devítiměsíčního synka Stanka. Mladá maminka nehodu bohužel nepřežila.

Srážku hondy s několikatunovým náklaďákem neměla maminka šanci přežít. Malý Stáník si bude svou milovanou maminku pamatovat jen z několika fotografií, které mu po ní zůstanou.

„Žena utrpěla mnohočetná poranění, kterým podlehla. Muž byl při vědomí, ale také měl mnoho zranění. Byl transportován do nemocnice v Žilině stejně jako dítě, které bylo bez viditelných vnějších poranění,“ řekl mluvčí záchranářů Boris Chmel. Život malému chlapci jednoznačně zachránila autosedačka.

Řidič kamionu vyvázl bez zranění a dechová zkouška na alkohol byla negativní. Odběrům se podrobil také otec rodiny, na výsledky se čeká. Nyní se zotavuje po operaci. Rodina ho již byla navštívit. Snažili se ho všemožně podpořit, ale sami jen těžko hledají slova. „Je to pro nás hrozně těžké,“ nechali se slyšet.

Vzali se jen před třemi roky. Stanko má teprve tři čtvrtě roku. Je to strašná tragédie, která celou rodinu navždy poznamená,“ cituje Nový Čas Lubčinu kamarádku Andreu.

aksam ( 25. listopadu 2016 13:37 )

Přesně to jsem chtěl napsat. Vždy, když čtu článek o náhlém nevyjasněném přejetí do protisměru, je mi to skoro jasný. Jedu jednou začas se svými mladými jen pár kilometru a je neuvěřitelný kolik za tu chvíli dokážou poslat zpráv a telefonovat. A pak i při obědě... včetně 8letého vnuka.

moiaza ( 25. listopadu 2016 10:26 )

 Vy všichni, co se aspoň občas pohybujete po silnici, zaměřte své pohledy na řidiče za volantem. Nebudete vycházet z údivu, čím vším se někteří řidiči baví. Telefonování je naprosto běžnou věci. Psání a čtení sms také. Dále se čtou různé tiskoviny. V jedné ruce telefon, v druhé cigareta, to je důkaz umění a dokonalosti řidičů. Mám dojem, že tento mladý řidič zřejmě nevěnoval dostatečně pozornost siliničnímu provozu. Pokud ovšem nešlo o technickou závadu. Zbytečně zmařený lidský život.

vrsrvrsr ( 25. listopadu 2016 10:13 )

Ano, naprostá tragédie, nikomu to nepřeji... Ale ta blbka, co se nechala slyšet, že smrt matky rodinu navždy poznamená, ta opravdu nemá chybu...

yokky ( 25. listopadu 2016 10:02 )

***,,,,,🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud