Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Nehoda českého vlaku na Slovensku: RegioJet smetlo nákladní auto

Autor: ČTK ljš - 
8. listopadu 2016
10:17

Na jihu Slovenska se v úterý ráno srazil vlak dopravce RegioJet z české skupiny Student Agency s nákladním autem. Při kolizi se zranilo více než deset osob včetně řidiče kamionu. 

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu v obci Zemianska Olča na regionální trati z Bratislavy do Komárna, na které RegioJet zajišťuje státem dotovanou vlakovou dopravu.

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje si nehoda vyžádala ošetření 11 cestujících s lehkými poraněními a vážné zranění řidiče kamionu. Hasiči původně informovali o osmi zraněných.

Při srážce byla rovněž poškozena souprava vlaku, která po nárazu do nákladního vozu vykolejila. Zatím není známo, z jakých důvodů vjel 41letý řidič maďarského kamionu s nákladem obilí na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak.

Kvůli nehodě byly vlaky na části železniční trati zastaveny. RegioJet oznámil, že zajišťuje nasazení náhradní autobusové dopravy. Uvedl také, že za poslední půlrok jde již o třetí nehodu vlaku s kamionem na zmiňované regionální trati.

Již předchozí nehody způsobily vyřazení dvou motorových jednotek RegioJetu, což vedlo ke snížení přepravní kapacity vlaků na trati. Právě na nedodržování státem objednaných kapacit ze strany RegioJetu upozornilo v říjnu slovenské ministerstvo dopravy. RegioJet tehdy uvedl, že na regionální trať mezi Bratislavou a Komárnem nasadí velkokapacitní soupravu, která podle něj sice nahradí dvě havarované motorové jednotky, ale nevyřeší problém nedostatečné kapacity vlaků v souvislosti s nárůstem počtu cestujících.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud