Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Ubodal matku loveckým nožem: V dětství mě týrala, tvrdil. Dostal 10,5 roku

Autor: ČTK ljš - 
16. září 2016
13:02

Za vraždu ženy ve Svitávce na Blanensku potrestal Krajský soud v Brně jejího šestadvacetiletého syna Zdeňka B. 10,5 lety vězení. Obžalovaný se přiznal, že matku ubodal. Podle předsedy senátu o skutku nejsou žádné pochybnosti. Muž se vzdal práva na odvolání.

Tragédie se odehrála 5. dubna. Podle obžaloby pachatel napadl matku po slovní rozepři loveckým nožem. Způsobil jí dvanáct bodně řezných ran a jednu řeznou ránu. Nůž zasáhl také krk, plíce a břicho. Žena na místě zemřela, příčinou smrti bylo vykrvácení.

Obžalovaný ihned po incidentu přivolal záchrannou službu. Svého činu lituje. „Je mi to líto, ale už se to stalo a nemůžu to změnit,“ řekl.

Svůj díl viny podle obžalovaného nese i oběť. Matka ho prý v dětství týrala, neustále mu něco vyčítala a kritizovala jej. Podle jeho výpovědi v jej v osudný den slovně napadala a v hádce mu zatarasila cestu.

U soudu také zaznělo, že vztahy v rodině byly dlouhodobě špatné. Obžalovaný část života strávil v dětském domově. Navštěvoval speciální školu, což považuje za celoživotní křivdu.

Hlavní líčení se vzhledem k přiznání obžalovaného neprotahovalo. trvalo den. Podle předsedy senátu šlo o momentální afekt obžalovaného. Jako polehčující okolnosti soudce uvedl to, že se obžalovaný k činu přiznal. Dříve také nebyl trestaný. Soudce muže ponechal ve vazbě.

Státní zástupce Ivan Hrazdíra řekl, že trest považuje za velmi mírný. "Vzhledem k tomu, že jde o trestný čin vraždy s následkem, který je fatální, to znamená neodčinitelný, a nejedná se o vývojové stádium trestné činnosti, tedy ani o pokus ani o přípravu vraždy, tak si myslím, že soud přecenil polehčující okolnosti," uvedl Hrazdíra. Jak doplnil, muži navrhoval trest při dolní hranici trestní sazby 15 až 20 let.

Proti rozsudku je možné se odvolat k olomouckému vrchnímu soudu, státní zástupce si ponechal lhůtu.

vosavopruz ( 16. září 2016 18:53 )

Mlsný kocour Felix

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání