Zabil jsem tchána a tchyni! Žárlivec se u soudu přiznal k vraždě na Jindřichohradecku

Autor: ČTK ljš - 
16. září 2016
10:19

K vraždě svého tchána a tchyně se v pátek u českobudějovického krajského soudu přiznal jedenapadesátiletý Slovák. Tragédie se stala loni 18. prosince v Horní Olešné na Jindřichohradecku. U soudu zaznělo, že její příčinou byly rodinné problémy, které začaly nevěrou manželky obžalovaného. Pozůstalí požadují více než půlmilionové odškodné, obžalovaný se jim omluvil.

Podle své výpovědi čekal obžalovaný na rodiče své manželky několik hodin na zahradě. Po jejich příjezdu vnikl do domu a oba po hádce zavraždil nožem. „Všechno je mi líto. Vše jsem udělal v amoku a na nic si nepamatuji. Omlouvám se všem příbuzným,“ řekl. Za vše podle něj mohla nevěra jeho manželky, podle svědků byl ale extrémně žárlivý.

Obžalovaný se se svou ženou seznámil v osmdesátých letech, když byl na vojně v Čechách. Po založení rodiny se odstěhovali na Slovensko. Obžalovaný řekl, že loni zjistil, že je mu žena nevěrná s jeho nejlepším kamarádem. Nachytal ji při nevěře a manželka mu slíbila, že poměr ukončí. „Už tehdy jsem jejímu slibu moc nevěřil,“ řekl soudu.

Z nevěry své ženy měl prý deprese, chtěl se zabít, koupil si zbraň a chtěl se zastřelit. Řekl to manželce, která vše nahlásila policii. Poté podle své výpovědi zjistil, že manželka odešla a vybrala část úspor z jejich společného účtu. „Zkoušel jsem ji kontaktovat. Psal SMS, volal, čekal na ni v práci, vše bylo bezvýsledné,“ uvedl obžalovaný.

S jedním ze svých synů se rozhodl jet k rodičům manželky na Jindřichohradecko. Manželka tam nebyla, ale synovi po telefonu řekla, že se k muži nevrátí. „Se synem jsme se vrátili domů. Naprosto mě to zlomilo. Nespal jsem celé noci a jen myslel na sebevraždu,“ řekl obžalovaný.

Rozhodl se, že ještě za tchyní a tchánem pojede. Chtěl s nimi mluvit, aby dceru přemluvili k návratu. Tchyni bylo dvaašedesát, její druh byl o 13 let starší. „Začali mi ale nadávat. Křičeli, že je dobře, že ode mě odešla. Vytáhl jsem zbraň a namířil na svou hlavu, chtěl jsem, aby mě vyslechli,“ řekl.

„Nevím, co to do mě vjelo, nevěděl jsem, co dělám, začal jsem je mlátit pistolí, viděl jsem kufřík s noži, vytáhl nůž a oba píchl,“ uvedl. „Byl jsem v amoku, třásl jsem se, plakal. Nemohl jsem řídit, nakonec jsem vyrazil na Slovensko, rozbitou zbraň jsem zprovoznil, chtěl jsem se zabít, opil jsem se a probudil se na policii, kde jsem se přiznal k vraždě tchána a tchyně. Lituji všeho, co jsem udělal, mám zkažený celý život,“ řekl. Soudní líčení bude pokračovat v pondělí.

sores ( 16. září 2016 11:02 )

Lež jako věž, nechce dostat doživotí tak ze sebe dělá že si nic nepamatuje, sv.ně hnus.ná!!! Ať je rád že nežije v USA tam by dostal křeslo na 100% za 2 vraždy! Ať je USA jaké je, ale v tomhle je úžasné, dává velmi tvrdé tresty a to i nezletilým co zabijí! Jen v našem buranově se za pár let opustí basa.

nezadat1 ( 16. září 2016 10:50 )

Starý český přísloví:Tchyni řízni a po přízni řízni.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud