Ubil pošťačku drogově závislý invalida? U soudu chyběly přímé důkazy

20. 1. 2016
15:11

Příští týden rozhodne soud v Ostravě o tom, zda Martin B. (27) zavraždil v roce 2013 pošťačku Radku (†39). Na místě se našlo minimum důkazů a jen několik pachových stop. Zmizela zbraň i 200 tisíc korun.

Téměř dokonalou vraždu měl na poště v rodném Skřipově spáchat částečně invalidní důchodce a občasný uživatel pervitinu Martin. Ten byl dle výpovědi rodiny v době útoku doma.

Uzavřený okruh

I státní zástupce David Bartoš přiznal v závěrečné řeči, že schází přímé důkazy. Nepřímé dle jeho názoru ale tvoří střípky mozaiky a vzájemně se podporují. Za nejzásadnější důkaz považuje přítomnost pachových stop obžalovaného v místě pošty, kam veřejnost nesmí. „Stále je opomíjeno, že se za přepážkou našly pachové stopy dalších osob,“ řekl obhájce Martina B. Petr Hampl.

Dál si půjčoval

Martina B. obvinila policie skoro až po roce od činu. Zvláštním faktem zůstává, že nezačal utrácet ani uloupených 200 tisíc korun a dál si půjčoval od blízkých. „Pocházím ze slušné a dostatečně zajištěné rodiny. Nemám vysoké školy, ale nejsem blbec, abych kradl či vraždil pro pár tisíc. Navíc za bílého dne a uprostřed rodné vesnice, kde mě všichni znají. Jsem nevinný,“ uvedl v závěrečné řeči Martin B.

Jako Kramný a Nečesaný

Zatímco Petra Kramného na základě nepřímých důkazů Krajský soud v Ostravě nepravomocně odsoudil, tak by Martin B. mohl dopadnout jako Lukáš Nečesaný. Toho soudy nepravomocně odsoudily pro pokus vraždy kadeřnice v Hořicích. Nejvyšší soud nakonec rozsudek zrušil a vrátil zpět k projednání.

Chtěl satelity

Martin B. s policií po celou dobu spolupracoval. Dokonce se nechal vyšetřit na detektoru lži v Praze, kam jej odvezli časně ráno. Navrhl, aby byly použity případné záznamy ze satelitů, které by prokázaly, že se v inkriminovanou dobu u pošty nepohyboval.

Dvojí metr

Obhajoba navrhla jako jeden z důkazů znalecký posudek z oboru biomechaniky, aby bylo zjištěno, jak byla pošťačka tupým a neznámým předmětem ubita. Soud návrhu nevyhověl a nechal zpracovat sexuologický posudek, i když vražda neměla sexuální podtext. Ten vyšel ve prospěch obžalovaného.

bum-bec-bum ( 25. ledna 2016 19:45 )

Ty jsi ještě blbší než jsem se domnívala. Pro tebe fakt platí - mlčeti je zlato.

frantaklika ( 20. ledna 2016 18:30 )

mohl dát tip na pošťačku svému dodavateli pervitinu, který mohl mít na sobě jeho hadry -proto ta pachovka.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud