Nepravomocný verdikt uložil mladistvým 7,5 roku vězení. Třetí údajná vražedkyně, devatenáctiletá Andrea Hrubá, dostala 15 let. Trojice dívek podle rozsudku zaútočila na dvaasedmdesátiletého muže v jeho bytě loni v dubnu. Bylo jim tehdy 18, 17 a 16 let. Dvě mladší byly na útěku z výchovného ústavu, v němž dříve pobývala i Hrubá. Seniora prý nejprve kopaly a poté tloukly věcmi z jeho domácnosti – například dřevěným ramínkem nebo skleněnou mísou. Následně ho pobodaly nožem a udusily dekou. Trojice vraždila v podstatě bezdůvodně a jen proto, že si s důchodcem nerozuměla.

Soudce pražského městského soudu Jan Kadlec při vyhlašování únorového verdiktu řekl, že tato vražda se vymyká drtivé většině vražd jak délkou útoku, tak i trýznivostí týrání.

Kadlec i státní zástupkyně Jana Murínová tehdy zpochybnili právní úpravu, která umožňuje uložit mladistvým za vraždu maximálně desetiletý trest. Murínová podotkla, že možnosti potrestání, které stanoví zákon o soudnictví ve věcech mládeže, dlouhodobě pokládá za příliš mírné. Ačkoliv podíl dívek na vraždě byl stejný, nejstarší Hrubé hrozilo na rozdíl od mladistvých 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Soud jí uložil trest na samé spodní hranici právě proto, aby se výše jejího potrestání ještě více nevzdálila od potrestání zbývajících pachatelek.

Lítost nad činem přitom soud shledal pouze u Hrubé, mladší dívky prý činu nelitují. Rozsudek si vyslechly bez emocí.

Sněmovní ústavněprávní výbor aktuálně připravil novelu, podle které by soudy mohly mladistvým v nejzávažnějších případech ukládat tresty odnětí svobody až na 15 let, nikoliv jen na současných deset. Poslanci také navrhují, aby u nejzávažnějších trestných činů byli jejich pachatelé odpovědní už po dovršení 13 let. Novela rovněž počítá s tím, že by se zveřejňoval pravomocný odsuzující rozsudek nad mladistvým, pokud soud uložil aspoň osm let vězení, a to včetně jména a místa trvalého pobytu odsouzeného. V současné době musí být verdikt anonymizovaný.