Během necelé hodiny, kdy Blesk situaci monitoroval, se do nebezpečné silnice odvážilo sedm lidí, kteří kličkovali mezi auty. Lidé si tu zkracují cestu od nedalekého supermarketu k autobusové zastávce MHD. Mezi těmi, kdo v těchto místech přecházejí vozovku, byl i jeden pracovník Dopravního podniku, který se zrovna střídal se svým kolegou.

Přechod přes silnici je nebezpečný.
Autor: Plop

Nejde ovšem jenom o jednotlivce, kteří se tu proplétají mezi automobily. „Dost často tam s dcerou chodíme do Lidlu a vidím nejenom samotné osoby, ale kolikrát i celé rodiny i s kočárkem probíhat tuto zrovna ne klidnou ulici. Ne každému se chce táhnout na přechod s ulicí Lovosickou a zpět po druhé straně k zastávce,“ napsala rozzlobená maminka na facebookovém profilu Praha 9 – dobrá adresa. Mezi těmi, kteří často překračují vozovku, jsou zmatení senioři, kteří vidí autobusovou zastávku a neví, jak se k ní rychle dostat. 

„Prozatím jsme neměli skoro žádné reakce od občanů, kteří by kritizovali Vámi zmíněné místo. Nicméně místo na křižovatce Letňanská x Prosecká budeme monitorovat a rovněž se podíváme do ročenky, jestli se na tomto místě neodehrála nějaká větší nehoda za posledních 12 měsíců. Nicméně komunikace nepatří naší městské části, nýbrž je spravuje odbor dopravy MHMP," reaguje na situaci radní Tomáš Holeček odpovědný za dopravu. 

„Pokud výsledky našeho monitoringu ukáží, že by bylo z bezpečnostních a dopravních důvodů účelné vybudovat v těchto místech světelný přechod pro chodce, pak budeme kontaktovat odbor dopravy MHMP a navrhneme zřízení tohoto přechodu,“ doplnil radní Holeček. 

Přechod pro chodce tady zatím není, proto lidé dál raději dobrovolně volí kratší, ale nebezpečnější cestu.

 

Fotogalerie
7 fotografií