Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Až to budete číst, budu po smrti! Sebevrah Jiří odkázal peníze zvířecím útulkům

Autor: ljš - 
4. srpna 2016
16:43

Rozhodl se odejít z tohoto světa, vše si ale dopředu pečlivě naplánoval. Pětačtyřicetiletý Jiří P. tak nejprve s notářem sepsal závěť, v níž celý svůj majetek odkázal několika zvířecím útulkům, a ve středu ráno ji svým dědicům rozeslal e-mailem. Ten ale načasoval tak, aby se doručil až po jeho smrti.

Jedním z obdarovaných útulků byl i pražský Dogpoint. „Kolem poledne přišel e-mail, o němž jsme nejdřív nevěděli, co si myslet. Stálo v něm, že pokud jej čteme, odesílatel »už pravděpodobně úspěšně ukončil svůj život« a v příloze byla mnohastránková závěť ověřená notářem,“ popsala ředitelka zařízení Michaela Zemánková.

Ta si původně myslela, že může jít o podvod, pak se ale s kolegy do závěti začetla a v šoku zjistila, že se vše zakládá na pravdě. „Došlo nám, že čteme dokumenty člověka, který se vědomě a svobodně rozhodl ukončit svůj život, ale předtím vše velmi pečlivě promyslel a připravil. Četli jsme detailní informace o jeho počinu, který měl být vykonán tři hodiny před tím, než nám zpráva přišla. E-mail byl předem pečlivě naplánovaný a přišel cíleně se zpožděním,“ vysvětlila Zemánková.

Okamžitě pochopitelně zavolala na policii v naději, že mužově činu ještě půjde zabránit. Bylo ale bohužel pozdě. Pan Jiří ukončil svůj život přesně, jak psal v dopise.

Ať měl důvody jakékoli, nebyly rozhodně finanční. „Na seznamu byla řada organizací, ale o částkách určených pro ně mluvit nemohu, nám odkázal 105 tisíc korun,“ řekla Blesk.cz Zemánková.

V Dogpointu teď chtějí Jiřímu zřídit pamětní desku. „Bylo mu pouhých 45 let, když se rozhodl, že jeho cesta na tomto světě pro něj končí. Dovolte nám tímto uctít památku tohoto (pro nás do včerejška zcela neznámého) nesmírně šlechetného člověka, který i přes své nekonečné zoufalství myslel na pomoc zvířatům v nouzi a odkázal jim veškerý svůj majetek. Odpočívejte v pokoji, Pane Jiří. Myslíme na Vás s veškerou úctou,“ napsali v dojemném vzkazu na Facebooku.

Znali jste Jiřího P.? Víte, jaké okolnosti ho k zoufalému činu vedly? Napište nám na tip@blesk.cz nebo volejte na tel. 724 014 586

Pejsky z útulku Dogpoint můžete podpořit ZDE››

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud