Spartakiádní vrah bral v léčebně drogy: Chtěl jsem zapomenout

Autor: ljš - 
5. 6. 2016
09:02

Před jednatřiceti lety ho dopadli, přízrak spartakiádního vraha Jiřího Straky (47) ale děsí dodnes. On sám svou důvěryhodnost navíc neposílil, když hned na prvních vycházkách z léčebny začal brát drogy. „Že už je nikdy nevezmu, stoprocentně říct nedokážu,“ šokoval před 11 lety v televizi.

Cesta Jiřího Straky na svobodu byla postupná, veřejnost ji ale bedlivě sledovala. Z vězení, kde si odseděl 9 let (desetiletý trest mu zmírnila amnestie), putoval za mříže ústavu, ve kterém se jeho režim pozvolna upravoval, až dostal vycházky.

Veřejnost tak šokovala zpráva, že spartakiádní vrah zase chodí po Praze. Panika ale byla o poznání větší, když se brzy provalilo, že si venku kupuje pervitin. Jak se k nim dostal? „Jako každej, chodil jsem na vycházky prostě a experimentoval jsem, utíkal jsem před svědomím, utíkal jsem sám před sebou. Chtěl jsem aspoň na chvíli zapomenout na to, kdo jsem, co jsem, co jsem spáchal. Chtěl jsem utéct před realitou,“ odpovídal v Reportérech ČT z ledna roku 2005.

To už byl přes měsíc na svobodě. O Vánocích 2004 ho totiž opavský soud pustil na svobodu, když argumentoval mimo jiné tím, že Strakova toxikologie je už tři roky čistá. V rámci natáčení ho reportéři konfrontovali také s jeho vyšetřovatelem Jiřím Markovičem, který s jeho propuštění rozhodně radost neměl.

Vyjádřil obavu, že může Straka ulítnout, znovu se zfetovat a ztratit nad sebou kontrolu. „Můžu říct, že bych nikoho nezabil. Nemůžu říct, že bych se nikdy nezfetoval, to nemůžu stoprocentně říct. Tam není stoprocentní jistota, ale vím, že bych stoprocentně nezabil,“ odpověděl mu propuštěný vrah.

Když s ním pak Nedělní Blesk mluvil o tři roky později, zdálo se, že drogám znovu nepropadl. A spořádaně žije zřejmě i dál, do žádného skandálu se od té doby nezapletl.

Doporučujeme
cantre ( 5. června 2016 17:23 )

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :. http://verotes.blogspot.cz/

scaero ( 5. června 2016 16:21 )

a co ti další co vrazdili jako deti, za chvili jim uz bude 18 pustí je a budou mezi námi taky,akorat ze nevíš jak vypadaji

oliiiii3 ( 5. června 2016 15:05 )

Dostal nove jmeno, ale hlavne ze ho vyfoti a daji ještě do novin. To dlouho nebude v utajeni. Ještě ze nezapomenou dodat ze zije nekde na Morave.

ejvm1712 ( 5. června 2016 10:18 )

Škoda,že ho nepopravili! Takovej s r á č !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud