Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 8°C

Skokanu Jandovi ukradli SPZ na přání: Za zlodějnou stál konkurenční boj

Autor: ČTK - 
31. března 2016
09:03

Policie vypátrala zloděje, kteří v únoru ukradli taxislužbě skokana na lyžích Jakuba Jandy ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku automobilové registrační značky na přání. „Z krádeže jsou obviněni dva muži ve věku 38 a 23 let, podle dosud zjištěných informací stál za zločinem konkurenční boj,“ uvedl policejní mluvčí Petr Gřes.

„Mladší z nich, několikrát trestně stíhaný, je odcizil na přání staršího. Dostal za ně malý finanční obnos,“ uvedl Gřes. Důvodem krádeže podle něj bylo to, aby okradený taxikář dočasně uvolnil pozici na trhu taxislužeb.

Ukradením značek a poškozením laku automobilů zloděj způsobil škodu přesahující 20 000 korun. Majitelé taxislužby se domnívali, že za krádeží může být konkurenční boj, a za informace vedoucí k dopadení pachatelů a navrácení značek s textem VIP TAXI1 a VIP TAXI2 vypsali odměnu 50 000 korun.

Spolumajitel společnosti Lukáš Hilšer tehdy řekl, že odměnu vyhlásili hlavně proto, aby značky získali zpět. Úřady jim totiž nové se stejným textem už nevydají. Navíc požádali o další, protože přikoupili mikrobus.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání