Gynekolog jí nádor léčil bylinkami: Za její smrt stanul před soudem

Autor: uá - 
6. ledna 2016
17:14

Gynekologické problémy sužovaly matku tří dcer Ivetu S. (†42). Měla bolesti, krvácela. Lékař Ivan Š. ale podle obžaloby péči o ni zanedbal. Nádor, který u ní nakonec diagnostikovali, byl už neléčitelný. Lékař za to teď stojí před soudem.

Podle manžela, který jednání soudu pečlivě sleduje, léčil gynekolog jeho ženu hlavně bylinnými koupelemi. V průběhu tří let jí ani jednou neudělal cytologii. Lékař namítá, že nebyla ukázněnou pacientkou, vyšetření podle něj odmítala s tím, že jsou jí nepříjemná.

„Jakmile jí bylo lépe, nepřišla na kontrolu,“ prohlásil. Z dokumentace přitom ale vyplývá, že ho jen během 15 měsíců navštívila osmkrát.

Včera u soudu vypovídala gynekoložka, která později Ivetu S. převzala do své péče. Uvedla, že u ženy, která navštěvuje lékaře pravidelně, nikdy tak rozsáhlý a neoperovatelný nádor neviděla. Dodala, že u ní Iveta S. žádné vyšetření a navrhovanou léčbu neodmítla.

Iveta S. zemřela doma v náručí svého manžela rok poté, co jí lékaři rakovinu diagnostikovali. Ivan Š. pak podle státního zástupce dopsal do její dokumentace některá vyšetření, která neudělal. Je proto obžalován i za padělání dokumentace.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud