Perníkový král Yeti dovařil: Za osm let vyrobil 20 kilo drogy

Perníkový král Yeti dovařil: Za osm let vyrobil 20 kilo drogy (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
2. 10. 2015
19:21

Policisté zadrželi třiačtyřicetiletého muže z Hodonínska, který za osm let vyrobil kolem 20 kilogramů pervitinu. Výrobce prodával gram drogy dealerům za 700 Kč, vydělat tak mohl přes 10 milionů korun, řekl dnes novinářům hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Podle Štěpána Prygla z hodonínské kriminální policie byl jedním z největších výrobců pervitinu široko daleko. Policie obvinila i dva dealery, kteří drogy distribuovali mezi narkomany na Hodonínsku a Uherskohradišťsku, a dalšího muže, jenž k výrobě poskytl zázemí.

Na případu spolupracovali policisté z toxitýmů z Hodonína a Uherského Hradiště. "Muž vyráběl drogu pouze jednou za měsíc. Strávil nad tím šest až osm hodin, ale byl schopný vyprodukovat nejméně čtvrt kilogramu," uvedl Zámečník. Část drog pak sám jako jejich uživatel spotřeboval, většinu ale za cenu 700 korun za gram prodal dvěma dealerům. Muž a žena pak drogy dále distribuovali za dvojnásobnou cenu na Hodonínsku a Uherskohradišťsku.

Nejčastěji výrobce pervitin vařil ve sklepě jedné z firem ve Zlínském kraji, aniž o tom zaměstnanci věděli. Podle kriminalistů mu to umožnil syn majitele firmy, který výrobci dlužil peníze, a občas za to od něj dostal drogy. "Syn majitele firmy je jedním ze čtyř obviněných v celém případu. Všem za nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí až desetileté vězení," řekl Zámečník s tím, že obviněných může i přibývat.

Pachatel jezdil pro léčiva na výrobu drog do Polska, kde mu lékárnice za zvýšenou cenu vyloupala tablety z blistrů a nachystala vše pro přepravu. Muže nebylo podle policie jednoduché zadržet. Neměl auta na své jméno, stěhoval se a bydlení neměl napsané na sebe. Policie ho přitom kvůli drogám a majetkové trestné činnosti měla v hledáčku už 20 let. Dlouho byl i v pátrání. "Nedařilo se nám ho ale najít. Dostal od nás přezdívku Yeti, protože o něm všichni mluvili, ale nikdo ho nikdy neviděl. V Jihomoravském kraji je takovou legendou. O jeho bydlišti neměli tušení ani dealeři, kterým drogy předával na vlakových nádražích a na parkovištích u obchodních center," řekl Prygl.

Policisté proto nejdříve zadrželi dealery a potom se postupně dostali na stopu i samotnému výrobci, kterého v září nakonec zadržet u jeho pronajatého bytu v Holešově na Kroměřížsku. "Na kukátku dveří měl kameru a sledoval jakýkoliv pohyb i v okolí rezidence, kde bydlel. Když jsme ho zadrželi, byl opravdu překvapený. Zajistili jsme u něj drogy i hotovost ve výši asi 60 000 korun. Žádné jiné příjmy neměl. Byl dlouhodobě nezaměstnaný," uvedl jeden z kriminalistů toxitýmu, jehož jméno policie z taktických důvodů neuvádí. Soud poslal výrobce, který se ke všemu přiznal, do vazby. Ostatní tři obvinění zůstávají na svobodě.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud