Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek slaví Běla, zítra Slavomír
Oblačno 4°C

Vražda v Jihlavě: Policie hledá podezřelého Jana Hlaváče

Autor: ČTK ljš - 
26. března 2015
13:44

Vrah na útěku! Kriminalisté vyhlásili celostátní pátrání po pětapadesátiletém Janu Hlaváčovi. Hledají ho v souvislosti s vyšetřováním vraždy šedesátiletého muže, která se stala v polovině března v prodejně Chytrý kuřák v Jihlavě.

Hledaný muž má trvalé bydliště v Brně, policisté však zjistili, že pobýval v Jihlavě. Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání i veřejnost. "Lidé mohou volat na linku tísňového volání 158 nebo na nejbližší policejní služebnu," sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Lidé by se v žádném případě neměli pokoušet muže sami zadržet, protože by mohl být pro své okolí nebezpečný," zdůraznila mluvčí.

Hledaný muž má silnější postavu a je zhruba 180 centimetrů vysoký. Má hnědé vlasy a mírně prošedivělé hnědé vousy. V době, kdy se údajně pohyboval v blízkosti místa činu, měl na sobě oblečené modré rifle, světlý svetr a delší tmavě hnědou nebo černou, zřejmě koženkovou bundu. Na hlavě měl tmavou kšiltovku.

Při pohybu po Jihlavě nosil na rameni nebo zádech batoh. Není vyloučeno, že od té doby změnil svůj zevnějšek včetně oblečení. Výrazným rysem je skutečnost, že kouří elektronické cigarety.

Z výsledku pitvy a výslechů svědků zatím vyplynulo, že oběť zemřela násilnou smrtí už v pátek 13. března odpoledne. Tělo v prodejně našla mužova kolegyně o den později. Policie víc informací zatím nesdělila, protože nechce narušit vyšetřování.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud