Před čtrnácti lety ubodal mladého číšníka: Teď tvrdí, že je nevinný

Autor: ČTK - 
26. 3. 2015
10:59

Krajský soud ve Zlíně dnes začal projednávat případ třiačtyřicetiletého Jana P. podezřelého z toho, že v prosinci 2001 v restauraci na zlínském sídlišti Jižní Svahy ubodal osmnáctiletého číšníka. Obžalovaný dnes vinu odmítl. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu podle zákona platného v době vraždy 12 až 15 let vězení nebo výjimečný trest.

"To, co je uvedeno v obžalobě, není pravda," hájil se Jan P. Číšníka prý znal, tykali si, půjčovali si cédéčka a počítačové hry. "Byli jsme v pohodě," dodal obžalovaný. Momentálně je ve vazbě. Policie ho dopadla loni v červnu, na případu pracoval i speciální tým Tempus, jehož úkolem je vyšetřovat letité případy dříve uzavřené bez pachatele. 

Prokop podle státního zástupce Romana Kafky vraždil kvůli zisku. Podle něj si odnesl peníze, cigarety a doutníky, alkohol i mobilní telefony. Provozovateli restaurace vznikla škoda přes 28 000 korun. Podle Kafky byla vražda navíc spáchána zvlášť surovým a trýznivým způsobem. 

Mrtvého mladíka tehdy našla za barem žena, která přišla do hospody U Jelínka uklízet. Pachatele se tehdy kriminalistům najít nepodařilo, neměli dostatek důkazů k zahájení trestního stíhání. Jan P. byl přitom již před lety mezi podezřelými. Policie ho začala stíhat díky novým poznatkům. Muž byl v restauraci jako host a zdržel se v ní do pozdních hodin. 

Vrah číšníka zabil čtrnácti bodnými ranami do horní poloviny těla, hlavy a krku. Mladík neměl šanci se ubránit. Podle Kafky byl po útoku, který trval asi pět minut, při vědomí, vnímal bolest i blížící se smrt. Podle policie byl obviněný v minulosti desetkrát trestán za majetkovou i násilnou trestnou činnost. Pobíral invalidní důchod, pracoval příležitostně načerno a často pil alkohol. Pohyboval se po celém Zlíně, policie ho loni hledala 19 hodin. 

Případ je třetí věcí vyšetřovanou týmem Tempus, která se dostala k soudu. Pravomocně odsouzený zatím nikdo nebyl. Městský soud v Praze naopak pravomocně zprostil obžaloby z pražské vraždy vymahače dluhů z roku 1993 čtyři muže. Před týdnem zlínský krajský soud uložil pracovníkovi ochranky Martinu Bódišovi podruhé 14 let za vraždu podnikatele z roku 2005. Bódiš se ale opět odvolal k vrchnímu soudu. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 26. března 2015 20:30 )

 a kazdej je dnes muzikant

moiaza ( 26. března 2015 12:09 )

 Naše policie a soudy pracuji rychlostí Blesku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa