Těhotné pacientce (†32) omylem podali v ambulanci dezinfekci: Zemřela!

Tragédie na Karvinsku: V ambulanci omylem podali pacientce údajně dezinfekci  (Autor: Reprofoto FTV Prima)
Autor: ČTK, simao - 
18. června 2014
19:41

V soukromé ambulanci v Orlové došlo k děsivému přehmatu. Jedna z pacientek tam při vyšetření na těhotenskou cukrovku údajně omylem vypila namísto léku jinou látku - nejspíš dezinfekci. Těhotná žena následně zemřela!

Policie vyšetřuje okolnosti úmrtí ženy (†32) v Orlové na Karvinsku. Podle informací ČTK zemřela po vypití neznámé tekutiny, kterou jí podali v ambulanci místo glukózy. Šlo patrně o dezinfekci.

Žena měla podstoupit test na těhotenskou cukrovku, která se čas od času v těhotenství objeví, ovšem po porodu ve většině případů odezní. Jak upozorňuje server tehotenskacukrovka.cz, podobné vyšetření se v minulosti provádělo pouze u rizikových skupin, do roku 2009 je však doporučené pro všechny těhotné ženy.

Jenže v Orlové při něm došlo údajně k děsivé záměně tekutin. Místo roztoku glukózy vypila nastávající maminka jinou látku - údajně dezinfekci. Po diabetickém vyšetření odjela domů, tam pak měli policisté po zjištění fatálního nemocničního omylu najít již pouze její bezvládné tělo. 

Otrávila se i druhá maminka?

Mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová ČTK upozornila, že se sice ambulance, kde k tragickému omylu došlo, nachází v areálu nemocnice, ale vede ji soukromník. "Jde o soukromou ambulanci, která je v pronajatých prostorách," uvedla mluvčí.

Policie případ vyšetřuje, bližší informace však zveřejnit nechce. "V dopoledních hodinách došlo v Orlové k dosud nevyjasněnému úmrtí ženy. Veškeré okolnosti případu jsou předmětem intenzivního šetření kriminalistů. Bližší informace nebudeme v tuto chvíli z pochopitelných důvodů zveřejňovat," uvedl pouze mluvčí policie Petr Svoboda.

Televize Prima uvedla, že podezření na otravu panovalo i u další pacientky. Tu se však podařilo vypátrat včas a odvézt zpět do nemocnice. Na rozdíl od dvaatřicetileté maminky je v pořádku.

alenam ( 19. června 2014 11:24 )

Nejdříve se musí vyšetřit kdo za to skutečně může, pak teprve trestat.... Dávat do souvislosti domněle malé platy lékařů placených státem se soukromou ambulancí je irelevantní.

alenam ( 19. června 2014 11:20 )

Kdo ví jak to bylo. V Karvinském deníku píšou, že dneska měla ta ambulance čekárnu plnou lidí co tam choděj i patnáct let a tu ambulanci chválej, jsou s ní moc spokojeni. Jinak za komoušů skutečně byla špatná lékařská péče, nebyly léky, nebyly přístroje, nebyla ochota a navíc i na toho debila jsi narazil skoro všude a nemohl sis vybrat.

kobyla1 ( 19. června 2014 07:37 )

Lékaři samozřejmě nepochybyli...... A prý že za komoušů byla špatná lekářská péče. Co je to platné, že dnes je lepší, když ji poskytujou debilové

lipno ( 19. června 2014 06:40 )

Každý tu kritizuje hrubice - to neví, že PLESK a HAHA! přijímají za redaktory jen ANALFABETY?

prycsvladou ( 19. června 2014 04:55 )

 nakonec se zjisti že si dotycna dala nekde panaka metylakoholu že plesku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud