Sestra těhotné ženy, kterou zabil jed: Byly jsme obě těhotné, ten roztok jsem také pila

20. 6. 2014
11:25

Den po smrti těhotné ženy, která místo glukózy dostala v ordinaci vypít dezinfekci, se objevují další detaily celé tragédie! Podle všeho se Lucce S. (†32), mamince šestiletého chlapce, do těla dostal jedovatý fenol a žena zemřela za dveřmi svého bytu pouhou hodinu po vyšetření. Jak k tomu ale může při běžném vyšetření těhotenské cukrovky dojít?

Blesk včera hovořil se sestrou zemřelé, Janou. „Je to pro naši rodinu strašná rána, stále tomu nemůžeme věřit, maminka se sesypala. Sama jsem do té oridnace chodila, neboť jsem také těhotná. Nedávno jsem ten roztok také pila. Podrobnosti o smrti sestry nevíme, nikdo se s námi nebaví. Ani pohřeb nemůžeme připravovat,“ řekla.

Čekali jste vyšetřování? Zavřenou ordinaci? Když Blesk navštívil diabetologickou ambulanci, ordinovalo se dál. Zaměstnanci soukromé ambulance doktorky Evy G., kde žena smrtící nápoj vypila, mlčí.

„K případu se nebudeme vyjadřovat. Ani paní doktorka s vámi nebude mluvit. Zakázala jí to policie,“ řekla Blesku jedna ze sester. Ta nakonec pro denik.cz několik slov pronesla. „Je to strašná tragédie, nemám k tomu více co říct,“ řekla pouze.

A u jejích dveří se dál střídaly pacientky... A seděly i na chodbě, kde tak, jako možná stovky jiných předtím, měla těhotná žena 10 minut na to, aby vypila 300 mililitrů glukózy. Místo ní ale pravděpodobně pila smrtící dezinfekci s fenolem.

Pak to podle všeho probíhalo tak, že si pracovníci ambulance po nějaké době uvědomili fatální pochybení a poslali k pacientce policii i hasiče. Těm však paní Lucie před desátou hodinou už neotevřela.

„Je to hrůza. Nechci o tom moc mluvit. Naposledy se bavila s mým manželem. Bylo to kolem osmé ráno, kdy se vracela z toho vyšetření,“ řekla Blesku sousedka.

Zhroucený manžel

„Mají malého kluka (6). Na druhé dítě se moc těšili. Stanislav (manžel Lucie) se zhroutil a prý je v péči psychiatrů. Pořád tomu nemůžu věřit,“ vyprávěla smutně další sousedka rodiny.

Policie zjišťuje, kdo tuhle strašnou chybu udělal. Pachateli trestného činu usmrcení z nedbalosti hrozí šest let vězení. „Na případu intenzivně pracujeme. Dosud nebyl ustanoven pachatel, který podal ženě místo glukózy jiný roztok, který pravděpodobně zavinil její smrt,“ řekl policejní mluvčí z Ostravy Petr Svoboda.

Jak mohli splést jed a glukózu?

Glukóza: Roztok glukózy nastávající maminky pijí, aby se zjistilo, zda netrpí těhotenskou cukrovkou. Po rozmíchání je to čirá, jen málo zakalená tekutina.

Fenol: Roztok fenolu, který se používá na léčbu kožních obtíží a k dezinfekci chirurgických nástrojů, je (samozřejmě i po velkém zředění) čirá tekutina.

aronak ( 22. června 2014 23:06 )

Je s podivem, že doktorka i se zdrav. sestrou vesele ordinují dál a nejsou stíháni za vraždu a pokus o vraždu. Psali o 2 ženách, ta druhá přežila, ale co její dítě? Bude v pořádku? Co když to bylo úmyslné, něco jako heparinový vrah? Ten také záměrně lidi zabíjel a trvalo hodně dlouho, než na to přišli. A co už vůbec nechápu, že mají plnou čekárnu dalších potencionálních obětí...

paralenka ( 22. června 2014 08:49 )

Je to odporné, narvat to do sebe dá dost zabrat. Test se dělá i netěhotným, když je třeba zjistit hladinu cukru v krvi, a osobně bych si ho jen nerada zopakovala. Nicméně chápu, že je to prevence, zažila jsem dítko, kterému diabetes zjistili v útlém školním věku a samo si píchalo inzulín i v době vyučování, já bych to nedala. Ale přemýšlím, zda není u těhotných jiná cesta, než je stále honit na nějaká vyšetření a testy, samo těhotenství je zátěž fyzická i psychická. I když v tomhle případě selhal těžce člověk "profík", test jako takový za to nemůže.

lilien. ( 20. června 2014 15:01 )

presne. a to prve mala pred 6-7 rokmi, už si to presne nemusela pamätať. ešte to chcú niektorí hodiť na nebohú mamičku

janajka ( 20. června 2014 14:58 )

1pravda1 máš pravdu některé sestry jsou hrozné

janajka ( 20. června 2014 14:55 )

já už na tom byla když jsem čekala malou,kdyby mi dali kafr či cokoliv jiného asi bych taky pila,já nevím.Možná si stěžovala, že je hnusný,že to nedá,ale znáte sestry! To musíte vypít! Si to zředte,každá to musí vypít..atd.. Hnus toto....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa