Počkal si, až přijde důchod a ubil seniora kladivem! Kvůli sedmi tisícovkám

Mladík z Moravy si počkal, až důchodci přijde penze a poté udeřil: Kvůli sedmi tisícům seniora umlátil kladivem (ilustrační foto)
Autor: Ondřej Požár - 
20. března 2012
08:33

Majitele domu ubil kladivem a ubodal nožem. Tělo pak schoval do sklepa na zahradě. A to všechno kvůli necelým sedmi tisícům! Takový scénář měla první letošní vražda na jižní Moravě. Stala se v Dolních Kounicích na Brněnsku patrně už v lednu, ale kriminalisté ji objasnili až nyní.

Ze zištně motivovaného zločinu, za který mu hrozí až doživotí, obvinili nájemníka (24), jenž v domě oběti (†64) bydlel dva roky. Vrah podle policie útok pečlivě naplánoval. A udeřil pár dnů poté, co důchodci přišla penze.

„Spící oběť několikrát udeřil kladivem do hlavy. Pak muže ještě bodal loveckým nožem do krku a hrudníku. Mrtvého odtáhl do sklepa na zahradě a zaházel věcmi. Pak zavražděnému ukradl peněženku, v níž bylo asi sedm tisíc, a dva mobily,“ popsala zločin policistka Petra Vedrová.

Seniora, který se jinak čile účastnil společenského života, pohřešovali sousedé už v lednu. Muž občas část domku pronajímal a jeho podnájemníci policistům tvrdili, že odjel za kamarádem na Znojemsko.

Tam však nebyl. Policie proto prohledala dům a v zahradním sklípku našla ukrytou mrtvolu. Vraha vypátrala den poté. Mladík už v té době seděl ve vazbě za loupež, spáchanou v Uherském Hradišti. K činu se při výslechu přiznal.

husqarnowicz ( 21. března 2012 06:59 )

Ano. Naše společnost se amerikanizuje.

husqarnowicz ( 21. března 2012 06:58 )

To proto, že u nás jsou ti,o kterých píšeš, chráněni,i když jsou neúnosně přemnoženi.

husqarnowicz ( 21. března 2012 06:56 )

Na této zprávě není strašné jen to, že někdo ubije člověka kvůli 7000 Kč. Strašné a odsouzeníhodné je i to, že někdo může mít tak směšný důchod.

prefikana ( 20. března 2012 14:01 )

Kdyby se to stalo v USA, tak uz tady decathlon, nebo pesan-anglicky davno napisi - "typicky americke" - kde jsou ti dva hosi dneska zalezeni?

bobou ( 20. března 2012 09:24 )

Ale on se řídil přesně podle rady Václava Klause. Ten nedávno prohlásil, že se lidé musejí o sebe postarat sami. No a že to někteří chápají takto? Těchto zbytečných vražd pro pár korun bude stále více. Protože v našem nynějším státě nemá lidský život žádnou cenu. Chci na chlast, chci na fet? Tak půjdu a někoho zamorduju. Kdyby se raději vláda starala aby bylo dostatek pracovních míst a mohli jsme všichni beze strachu, že o práci přijdeme v klidu žít, věřte neděly by se tyto vraždy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud