Zabil strýčka, pak stařenku, a teď se přiznal k další vraždě

Muži za tři vraždy hrozí až doživotní trest
Autor: Jitka Pecharová - 
31. ledna 2012
14:49

K třetí vraždě se přiznal muž (36), který minulý týden putoval do vazby za loupežnou vraždu stařenky (74) z Týniště nad Orlicí a zabití svého strýčka (72) ze Šumperecka. V pondělí večer policie vytáhla mrtvolu muže ze studny u rodinného domu v Lípě nad Orlicí na Rychnovsku, kde pachatel bydlel před svým zatčením. Údajně tam žil se svoji matkou a dalším příbuzným. Právě ten se stal jeho třetí obětí. Za trojnásobnou vraždu mu hrozí až doživotí.

„V průběhu včerejšího dne se muž obviněný ze dvou vražd doznal k další třetí vraždě,“ sdělila Ivana Ježková z hradecké krajské policie. Dá se však předpokládat, že ve studni ležela mrtvola muže, kterého pachatel stejně jako v předchozích dvou případech zabil zřejmě kvůli penězům.

Důchodkyni z Týniště nad Orlicí si muž vybral za oběť loupeže zřejmě proto, že byla snadnou kořistí. Byla nemocná, špatně slyšela a žila sama na okraji města.

Už před vánočními svátky k ní přišel časně ráno v kukle, rukavicích a s nožem v ruce. Dostal se až dovnitř domu údajně tak, že rozbil sklo u vchodových dveří, a zevnitř si pak odemkl. Babičce tehdy slíbil, že jí nechá žít, když mu dá peníze. Dostal skoro 10 tisíc korun. Když se vrátil po měsíci a podobně ji přepadl, dala mu 7500 korun. Bál se však, že by ho vyzradila, a tak ji zamkl do skříně, v níž se žena udusila.

Policie ho dopadla po týdnu od nálezu mrtvé ženy. Přiznal se u výslechu k dosud neobjasněné, dva roky staré vraždě svého strýce v Sudkově u Šumperku. „Uvedl, že příbuzný mu odmítl dát finanční půjčku, a proto mu dal ránu pěstí do obličeje, pak ho rdousil a usmrtil. Odcizil mu 90 tisíc korun. Stopy svého činu se pak snažil zakrýt tím, že v domě založil požár,“ tlumočila výpověď pachatele policejní mluvčí.

Video  Pri rekonstrukci muž ukázal, jak přesně zabil svého strýce  - Blesk - Jitka Pecharová

tomik007 ( 31. ledna 2012 18:04 )

A vsude modry pera

jaramila ( 31. ledna 2012 17:09 )

A to ho jako budeme do smrti živit ?!?

marie60 ( 31. ledna 2012 17:02 )

Pro takové zrůdy by byl dobrý trest smrti. Takový zmetek se nikdy nepolepší a za tři vraždy by měl viset.

587587 ( 31. ledna 2012 15:16 )

Myslím, že trest smrti měl zůstat zachován.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud