Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Nechala utopit postiženého syna, dostala 3 roky za mřížemi

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, mivr - 
6. října 2011
10:40

Matka (37) nechala svého postiženého dvoutého syna samotného ve vaně a šla poslouchat hudbu do vedlejší místnosti. Několik desítek minut dítě nezkontrolovala. Chlapec zemřel. Na jeho smrt upozornil matku až její další syn (6). Žena půjde do na tři roky do vězení.

Na tři roky poslal ve čtvrtek soud ve Žďáru nad Sázavou do vězení sedmatřicetiletou ženu za trestný čin opuštění dítěte s následkem smrti. Její dvouletý postižený syn se utopil ve vaně, zatímco matka poslouchala hudbu a zřejmě usnula.

Ženě hrozila ztráta svobody až na deset let. "Při zohlednění všech okolností soud došel k závěru, že postačí trest ve spodní hranici sazby," řekl soudce Jiří Večeřa. Žena se k soudu už podruhé nedostavila, rozsudek proto padl v její nepřítomnosti. Trest vykoná ve věznici s dozorem.

Nemohl se hýbat

Případ se stal letos v dubnu v Novém Městě na Moravě. Podle výsledků vyšetřování matka položila dítě do vany, pustila mu vodu ze sprchy a sama odešla do vedlejší místnosti, kde si nasadila sluchátka a poslouchala hudbu.

Chlapec byl kvůli zdravotnímu postižení pohybově omezený na úroveň devítiměsíčního dítěte. Nebyl schopen se ve vaně posadit ani postavit, zjistili policisté při vyšetřování případu. Dítě bylo ve vaně samo několik desítek minut. Matka ho nešla zkontrolovat. Že se něco děje, ji upozornil až další syn.

Vražda se neprokázala

Kriminalisté neprokázali, že žena byla pod vlivem alkoholu. Matka popřela, že by vanu zazátkovala. Rozvedená žena s celkem pěti dětmi však nevyloučila, že během chlapcova koupání usnula. O úmrtí chlapce informovali policisty záchranáři, kteří se dlouho a neúspěšně pokoušeli dítě oživit.

Kriminalisté zpočátku případ vyšetřovali pro podezření z vraždy spáchané zvlášť trýznivým způsobem. Úmysl se však nepodařilo prokázat, proto byl případ překvalifikován na trestný čin opuštění dítěte.

patrisca ( 19. října 2011 15:19 )

Trochu ostrý názor na to, že se v tom článku jasně píše že to bylo uznáno jako nehoda. A tomu že na chvíli usnula opravdu věřím s přihlédnutí k tomu že má doma čtyři děti co jí nedaj chvíli pokoj a k tomu ještě jedno co ji vyselo na krku nepřetržitě. Docela se divim že se z toho už dřív nezbláznila. Ale anitokoncepci bych ji také upřímně doporučila. Přeci jen by si bývala byla mohla ušetřit zápis v rejstříku a tři roky za katrem.

mesalina ( 6. října 2011 11:47 )

výstižné

ivkanatka ( 6. října 2011 11:26 )

 Normální máma by postižené dítě nenechala ve vaně nikdy samotné, z toho je vidět, jak moc ho měla ráda. A že má další 4 děti ? Asi jí to dobře živí na dávkách, ale citu pro ně má zřejmě stejně jako pro to mrtvé dítě. Proč takovéhle zrůdy mají tolik dětí a některé ženy, které by za dítě " daly život " mají s otěhotněním problém ? Děti bych jí odebrala a nedala jí je zpět, i když se vrátí z vězení. Povinně podvázat vaječníky, aby již další děti mít nemohla. Je mi z ní na zvracení. Je to zdrůda a ne matka !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání