Bývalý šéf policie jel na padesátce 101 km/hod

Bývalý šéf policie Oldřich Tomášek přišel kvůli zběsilé jízdě o řidičák  (Autor: abl)
Autor: ČTK, šim - 
18. března 2011
07:24

Karlovarský krajský policejní ředitel a někdejší policejní prezident Oldřich Tomášek přišel kvůli rychlé jízdě o řidičák. Zřejmě si myslel, že pro něj předpisy neplatí. Na padesátce jel v obci rychlostí 101 km/hod!

Policisté Tomáška  přistihli 5. března. Na Chebské ulici, kde je přikázaná rychlost 50 kilometrů v hodině, jel jednou takovou rychlostí. Informuje o tom páteční deník Právo.

"Je pravda, že pan ředitel jel v sobotu odpoledne se svým soukromým vozidlem z výstavy motorek z Prahy a po průjezdu Karlovými Vary se na konci obce na silnici I/6 plně nesoustředil na řízení a překročil povolenou rychlost v obci," řekla Právu mluvčí karlovarské policie Andrea Pomichalová.

Ředitel prý nechal na své jednání zpracovat přestupkový spis, který odeslal policejnímu prezidentovi Petru Lessymu s žádostí o potrestání. Lessy o případu rozhodne do 30 dnů.

Tomášek má rychlou jízdu zřejmě v oblibě. V roce 2008 pořídil čtenář Blesk.cz video, které zachycuje, jak Tomášek, tehdy v postu šéfa sokolovské policie, jede na úseku povolené devadesátky rychlostí až 160 km/hod.

hugu ( 19. března 2011 20:51 )

Vymlouvat se nemá nač a informovat svého nadřízeného je jeho povinnost,nadřízený to mus řešit kázňsky ,tak jako tak.

nautilus ( 19. března 2011 09:39 )

Takto se bežně na celém světě chová vládnoucí oligarchie, mezi kterou zařazuji samozřejmě vojsko, policii, politiky, soudce i odborářské bosy. Bylo by velmi naivní si myslet, že těmto lidem jde o blaho společnosti či lepší zítřky. Občas se najde ojedinělá výjimka, ale jinak se lidé chovají podle zavedeného a trapného algoritmu. Je to dáno živočišným genetickým vybavením a s tím nikdo nic nenadělá. Považuji za zcela zbytečné číst předvolební programy politických stran, naslouchat žvásty politiků z celého politického spektra či podporovat soukromé ambice odborářských bosů stejně jako tvrzení přitroublých lékařů o tom, že jejich zájem je péče o pacienta. O peníze jde až v prvé řadě, jak svého času deklaroval současný prezident pan Klaus. Ve druhé řadě pak jde o moc. U některých indiv idualit je pak žebříček hodnot obrácený. Takovému panu Paroubkovi šlo vždy v prvé řadě o moc, což mu koukalo z očí. Všec hno ostatní kolem něj je pak jenom mlha sloužící k uskutečnění jeho snu o moci. Že k tomu využívá přitroublé voliče z levicového spektra je triviální záležitost. K tomu plebs slouží. Je to jeho historická úloha bez ohledu na společenské zřízení. Hlavní nebezpečí pro vládnoucí oligarchii představují různí myslitelé např. filozofové. Proto athénská stát popravil filozofa Sokrata, který svými myšlenkami jejich moc ohrožoval. Do této kategorie spadají i někteří novináři, kteří si vymodlili náhubkový zákon v Česku. Za nim stojí pouhý strach politiků z volně šířených myšlenek a názorů, případně z odhalení jejich zlodějských kauz. Pan poslanec jistě ví, proč tento zákon navrhl, že ano. Takoví jsme my lidé.

alex0800 ( 18. března 2011 10:23 )

Stane se.. Aspoň se nevymlouvá jako Trpišovský a podobní bastar*i.. Dokonce informoval svého přímého nadřízeného, tak co tu ještě řešíte..? Kdyby si z něj vzali naši a zahraniční politici příklad, tak by bylo ve státní kase o desítky až stovky miliard více.. Nerozkradli by je.. Jenže nikdo z nich není čestný a tak co řešíme..? A co taková Dara, když zabila "motocyklistu"..? čistá..? Jsou to křiváci.. Kupte si soudce nebo mu "dejte" a jste nevinní.. Spousta politiků by mohla vyprávět, jak jim dobré "vztahy" se soudci zachránili kůži.. Někteří (Kalousek) se i vyvázali z trestního stíhání a případ byl odložen i když důkazy byly nevyvratitelné.. A po tomto extempóre šel z náměstka ministra rovnou do křesla (po dvou letech, než utichly tamtamy a mezitím měl krásnou trafiku) Tak jakou spravedlnost chcete..? Vše je v rukou lidu, jen je potřeba dostat lid zase do varu a tentokrát nenechat zločince ovládat tento dav, jako to dělal šáša Váša s STBáky a podobnými živly..

sakra ( 18. března 2011 10:12 )

Tento "pirát" nekličkuje, netlačí na podřízené aby to tutlali, ale dá se k potrestání nadřízenému. To snad stačí. To se stát politikovi, nebo ps.ranci tak by to bylo jako vždy bez trestu a ještě by někdo od policie přišel o práci!!!

jakub-moravec ( 18. března 2011 09:55 )

xlm + starý pes, pak není divu jak se ta republika zmítá v morálním bahně, když jsou tu u nás takoví blbečkové. A ty starý pse, už jsem ti jednou radil, pořiď si nového pejska a uvidíš jak se ti rozoumek vyjasní

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud