Žena zabrala cizí byt, jde sedět

 • Autor: Jana Ulrichová,Kjak - 
  7. 9. 2010
  01:30

  Cizího bytu se zmocnila Jitka Š. (38) z Kladna a odmítala se z něj hnout. Lounský soud ženu poslal na půl roku do věznice s dozorem, a to za neoprávněný zásah do práv k bytu, domu a nebytovému prostoru.

  Pokud se žena neodvolá ke krajskému soudu, skončí tak vleklý případ, který Blesk sledoval od začátku.

  Jitka Š. se rozhodla získat byt Jany Hankové z Loun podvodem. V roce 2006 si jej pronajala a po půl roce přestala platit nájem. Vzápětí začala tvrdit, že byt je její, protože jej od Hankové koupila. Hanková se proto obrátila na soud, který rozhodl v její prospěch.

  Jitka Š. měla na základě pravomocného rozsudku byt do 15. prosince 2009 vyklidit, odmítla se z něj ale hnout. „Nikdy mi neotevřela, jen mi sprostě přes dveře nadávala,“ uvedla Hanková, která ji nakonec ze svého bytu dostala až letos v březnu. Ani tehdy se to neobešlo bez křiku a hrubých urážek.

  Nevzala si ponaučení...

  Samosoudce Kamil Vacík přihlédl k tomu, že Jitka Š. byla už dříve odsouzena k podmíněnému trestu za podvody. „Nevzala si z toho poučení,“ vysvětlil, proč zvolil nepodmíněný trest. Rozsudek ale ještě není pravomocný. Jitka Š. se totiž k soudu vůbec neobtěžovala, byla proto odsouzena v nepřítomnosti. Do osmi dní může podat odvolání.

sakra ( 7. září 2010 13:24 )

Pokud se žena neodvolá ke krajskému soudu...Tak je to se vším. Odvolávání až na nejvyšší soud. Potom vše trvá roky a navíc odvolavatel u našich soudů téměř vždy dosáhne výhodnéh zmírnění trestu, nebo osvobození!!!

9030 ( 7. září 2010 11:43 )

..to ti můžu říct uplně přesně, nikdy

komarius ( 7. září 2010 08:43 )

V Miroslavi,na české ulici zabrali cikáni dům a dodnes ho okupují-Kdy půjdou sedět??????

jarda304 ( 7. září 2010 07:24 )

soudy by měly měřít všem stejně

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud