Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Pitr v luxusním vězení: Výborná strava, filmy a knihy

Tomáš Pitr je v Česku odsouzený na šest let vězení. Zatím si ale žije ve Švýcarsku jako v bavlnce.
Tomáš Pitr je v Česku odsouzený na šest let vězení. Zatím si ale žije ve Švýcarsku jako v bavlnce.  (Autor: Zbyněk Pecák)
Autor: INT, rvs - 
11. srpna 2010
12:49

Jeden z nejznámějších českých uprchlíků Tomáš Pitr (39) čeká na rozhodnutí o svém vydání či nevydání do Česka v luxusu. Pokud si totiž člověk odmyslí mříže na oknech, může mít ve švýcarském kriminále skoro pocit, že je v hotelu.

Podle informací deníku MF Dnes hlídá vězně bachař, ozbrojený pouze obuškem a na recepci sedí dáma v elegantním kostýmku. Proti podmínkám v českých kriminálech je to opravdu pořádný rozdíl.

Tomáš Pitr, který byl zatčen 26. července ve švýcarském Svatém Mořici při venčení psa, tráví čas ve vězení čtením právnické literatury a sledováním filmů na DVD, kterých prý může do vězení dostat až třicet denně. Také se udržuje ve formě cvičením a běháním.

Strava ve vězení je prý chutná a není důvod ke stížnostem. Pokud má ale Pitr přesto chuť na něco jiného, nebo má po vězeňském jídle ještě hlad, jde si v pohodě nakoupit do vězeňského bufetu. Čeští policisté, kteří kvůli Pitrovu zatčení spali jedenáct dní v autě, musí nyní asi pořádně skřípat zuby.

Co hrozí Tomáši Pitrovi

Podnikatel Tomáš Pitr stále tvrdí, že je nevinný. Jeho vydání ze Švýcarska do Česka navíc zatím stále není jisté. Pitr totiž se své okamžité vydání do vlasti odmítl. "České úřady zajímá jen můj majetek a důvěrné informace," tvrdí Pitr, který se staví do role oběti justičního omylu.

Letos v dubnu byl Pitr v Česku pravomocně odsouzen v souvislosti s podezřelými obchody s akciemi potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny. Soud mu udělil souhrnný trest šest let vězení. Pitr se spolupachatelem vyvedli akcie obou firem ze společnosti Agrocredit a způsobili škodu přesahující 700 milionů korun.

Pitr údajně dlouhodobě spolupracoval se zavražděným mafiánem Františkem Mrázkem, který byl považován za "krále českého podsvětí". Spekuluje se o tom, že je Pitr nyní majitelem takzvaného Mrázkova archivu, ve kterém jsou mimo jiné i kompromitující materiály na řadu českých politiků.

gogo ( 11. srpna 2010 21:50 )

Že by ještě někoho zapomněl podplatit ?

fiiikulka ( 11. srpna 2010 16:01 )

A dokážeš si spočítat kolik by mu muselo být, kdyby vymyslel vládu "socanů"?

bijecsocek ( 11. srpna 2010 15:45 )

Rudochu, asi jsi myslel vládu socanů, protože jinak jsi tupá socka.

fiiikulka ( 11. srpna 2010 15:23 )

Bohužel..., to raději budou pořád omílat SG, přitom jsou to všichni jedni za 18 a druzí bez dvou za 20...

siroky11 ( 11. srpna 2010 15:10 )

To asi nepůjde, víš co by se vše provalilo na představitele vlády za Topolánka? A tak se vše postupně zahraje do "autu", jako mnoho jiných kauz.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud