Velikonoční lynč se bude opakovat…

Autor: uá - 
23. 9. 2009
06:55

Lynčem podnikatele Josefa N. (52), k němuž došlo loni o Velikonocích v Blažimi, se včera zabýval lounský soud. Z útoku, po němž podnikatel nevidí na oko, se zpovídají František J. starší a mladší (44 a 20) a Ladislav U. (21).

Takto vypadal Josef N. po napadeníTakto vypadal Josef N. po napadení | 
Obžaloba je viní z porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. Rozsudek ale nepadl. Nedorazili totiž někteří svědci a navíc obhájci žádají rekonstrukci a ohledání na místě.

Spor vznikl kvůli ukradenému kartonu piva. Podnikatel tvrdí, že zmizela i peněženka, v níž bylo asi 15 tisíc. Zloděje se proto vydal hledat, a když uviděl mladíky popíjející na hřišti stejné pivo, jaké se mu ztratilo, chtěl si to s nimi vyříkat.

Došlo k potyčce, při níž se mladíci chopili násad od krumpáčů a podnikatel tyče heveru. Příbuzní mladíků pak zorganizovali k podnikatelovu domu trestní výpravu.

„Bušili a kopali do dveří. Když jsem otevřel, skočilo na mě nejméně pět lidí. Mlátili mě a kopali do obličeje. Za pasem jsem měl revolver, který přitom vypadl. Když jsme se o něj přetahovali, vyšel výstřel,“ popsal podnikatel.

Kulka prošla stehnem Františka J. st. Podnikatel dopadl mnohem hůř. I když podstoupil několik operací oka včetně plastické, nikdy už na něj zřejmě neuvidí.

 

 

Doporučujeme
vinnetouvi ( 10. prosince 2010 11:47 )

Škoda, že se podnikatel nechopil rovnou toho revolveru

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud