Dvojnásobný vrah Winkelbauer spoutal dva policisty a utekl: Po 7 měsících ho dopadli dva turisté
Před 27 lety ozbrojil a spoutal dvojnásobný vrah Ladislav Winkelbauer dva policisty, kteří ho převáželi z policejní služebny v Bartolomějské ulici v Praze zpět do věznice. Sedm měsíců se pak schovával a byl nejhledanější osobou v Česku. Zadržet se ho podařilo dvěma americkým turistům.
Vše začalo ještě dřív, 20. června 1994 na Benešovsku vybuchlo auto. V něm seděl komplic Ladislava Winkelbauera a jeho expřítelkyně, před jejich odjezdem jim do auta dal semtex. Narafičenou bombu pak na dálku odpálil, k vině se nikdy nepřiznal.
Za dvojnásobný mord a několik dalších trestných činů ho soud v prosinci 1996 poslal na 23 let do vězení. Během svého osmnáctiletého pobytu vystřídal několik věznic, například Mírov, Rýnovice, Valdice a Bělušice. V roce 2013 se nekonec dostal na svobodu.
Proslavil se útěkem
To, co ale Winkelbauera nejvíce „proslavilo“ nebyla ona dvojnásobná vražda, ale
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.