Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Drama v Disneylandu: Čína kvůli covidu uvěznila turisty uvnitř parku, ven pouští jen s testem

Autor: ČTK, swp - 
31. října 2022
16:11

Čínské úřady dnes v rámci svých přísných opatření proti šíření covidu-19 bez varování uzavřely Disneyland v Šanghaji. Návštěvníky pouští ven pouze s negativním testem. Zdravotníci v největším čínském městě dnes oznámili deset lokálně přenesených případů nákazy koronavirem, informovala agentura Reuters.

Disneyland krátce před polednem místního času oznámil, že s okamžitou platností a až do odvolání uzavírá zábavní park a okolní oblasti, aby vyhověl pravidlům spojeným s bojem proti covidu-19. Vedení Šanghaje současně uvedlo, že park zakázal lidem vstupovat i vycházet a že všichni návštěvníci uvnitř areálu budou muset s odchodem počkat na výsledky testů. Každý, kdo park navštívil od 27. října, bude navíc třikrát během tří dnů muset podstoupit test na covid-19.

Lidé na sociálních sítích uváděli, že během dnešní uzavírky byly atrakce pro „uvězněné“ návštěvníky i nadále v provozu. Společnost Shanghai Disney uvedla, že park nyní poskytuje „omezenou nabídku“ atrakcí a že dodržuje covidová opatření v souladu s pokyny čínských zdravotních úřadů.

Dnešní uzavření představuje další ze zásahů do provozu šanghajského Disneylandu, který během lockdownu na začátku letošního roku nefungoval více než tři měsíce. Už loni v listopadu uvázlo v parku kvůli koronavirovým opatřením více než 30.000 návštěvníků.

Čínská čísla nakažených jsou ve srovnání s dalšími státy stále velmi nízká, úřady ale zastávají politiku takzvané nulové tolerance. Zavádějí proto přísné uzávěry i v případě, že se potvrdí jen několik málo případů nákazy. To kvůli výrazným komplikacím kritizuje část obyvatelstva. Uzávěry mají navíc negativní dopad na druhou největší ekonomiku na světě, což se v některých případech přenáší i na hospodářství dalších zemí.

Video  Epicentrum: Infektolog Milan Trojánek o covidu, neštovicích i antibioticích  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa