Pátek 20. května 2022
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Jasno 25°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Čína ve velkém skupovala PCR testy už půl roku před pandemií. Covid tajila od května 2019

Autor: tsv - 
5. října 2021
17:24

Podle zprávy australské bezpečnostní společnosti začala Čína investovat do PCR testů už v první polovině roku 2019. Několikanásobný nárůst poptávky by mohl znamenat, že pandemie začala vznikat o několik měsíců dřív, než se doteď myslelo. Čína podezření odmítla. Na zprávu upozornil server Nikkei Asia.

V květnu 2019 Čína zaplatila za PCR testy 67,4 milionu jüanů (219 milionů korun), což je dvojnásobek její útraty za celý rok 2018. Se zjištěním přišla australská společnost Internet 2.0, která se zaměřuje na počítačovou bezpečnost. Tým analytiků se skládá z bývalých zaměstnanců inteligenčních agentur Spojených států, Británie, Austrálie a dalších zemí.

Zájem čínských univerzit o PCR testy se zdvojnásobil, čínské Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí žádalo o pětinásobek své obvyklé objednávky a úřady pro testování na zvířatech zvedly svou poptávku až na desetinásobek. Místní nemocnice naopak objednaly o 10 procent méně PCR testů než obvykle.

Čínské ministerstvo zahraničí zjištění odmítlo, dosavadní mizivá spolupráce země na vyšetřování původu pandemie by ale již sama o sobě mohla navenek působit jako přiznání viny. „Věříme, že zvýšené investice z května prozrazují nejdřívější datum původu možné infekce,“ píše se ve zprávě firmy Internet 2.0.

„Ze strany Číny nedošlo k žádnému sdílení použitelných dat týkajících se toho, kdy a kde covid-19 vznikl,“ řekl jeden z autorů zprávy David Robinson. „Nulová transparentnost dala vzniknout různým hypotézám, teoriím, dezinformacím a stejně tak i zármutku obětí.“

Znatelně více testů než obvykle se objednávalo i mezi červencem a říjnem, a to zejména ze strany wuchanské Univerzity pro vědu a technologii. Tato univerzita podle společnosti Internet 2.0 hraje jednu z klíčových rolí při potlačování šíření nové nemoci, stejně tak i místní nemocnice a úřady pro veřejné zdraví. „Jsme přesvědčeni o tom, že pandemie začala mnohem dříve, než kdy ji Čína oznámila Světové zdravotnické organizaci,“ píše firma.

Důkazy nejsou neprůstřelné

Podle mluvčího Kanceláře pro státní informační radu patří nové zjištění k ostatním „pochybným tvrzením“, na základě kterých se okolní svět snaží Čínu obvinit z odstartování globální pandemie. „Vystopovatelnost viru je vážná vědecká problematika, ke které by se měli vyjadřovat vědci,“ řekl mluvčí serveru Bloomberg.

K věci se vyjádřil i profesor z tokijské univerzity Akira Igata, který data po vydání zprávy důkladně zkoumal. „Nemůžeme to říct jistě na základě pouhých veřejných informací, ale je to silná informace k dokázání toho, že se o rozšíření viru ve Wuchanu vědělo o několik měsíců nebo o i půl roku dřív než v prosinci,“ sdělil Igata.

Podezření posiluje i zjištění vědců z Harvardu a dalších institucí, kteří loni zveřejnili satelitní snímky parkoviště u wuchanské nemocnice. Podle záznamu se na místo začalo sjíždět několikanásobně více aut než obvykle už v srpnu 2019.

Video  Léčba nemocných koronavirem: Čínské nemocnice praskají ve švech.  - Reuters
Video se připravuje ...

slafa ( 6. října 2021 03:44 )

Ze to bylo naplanovane uz pred 2019. http­s://ww­w.bit­chute­.com/v­ideo/w­cFCQmez­LhoV/

slafa ( 6. října 2021 03:41 )

Uz I Nemecky politik chce ockovani zara­zit.ht­tps://­www.bit­chute­.com/v­ideo/w­82n9y8­5kpGV/

pindokukin ( 6. října 2021 00:50 )

No vida ..už to pomalu leze na povrch ... Dovedete si představit kdyby to pustili mezi lidi třeba vědci v Rusku ..to by byla mela a sankcí ...když to udělala Čína s kterou šmelí celý svět , je ticho po pěšině ...pokrytecká sebranka .

Přitom nechyběli USA, která Číně zadala zakázku a financovala jí.!!

Kdy dostane paní Soňa Peková státní vyznamenání, jako nejlepší mikrobioložka široko daleko? Už je na čase, aby se jí všichni její pomlouvači začali omlouvat. A je jasné, že antirouškaři mají velký a ještě větší argument. A co s politiky, kteří neustále horují pro USA?? Pro jejich "demokracii"? Pro jejich vojenský průmysl?

pindokukin ( 6. října 2021 00:47 )

Skandál SARS-Cov-2 vede k americké armádě a k vojenskému výzkumu biologických zbraní, odhalily nové dokumenty! Smyčka okolo Dr. Anthony Fauciho se utahuje, podle všeho věděl o vojenském výzkumu koronavirů v Číně za americké peníze! Americká neziskovka tunelovala sankcionované granty z rozpočtu americké obrany od DARPA, NIAID a USAID a předávala je čínské laboratoři ve Wuhanu na výzkum polidštěných koronavirů, aby se zjistilo, jaká bude jejich lethalita a bojový účinek!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa