Pátek 17. září 2021
Svátek slaví Naděžda, zítra Kryštof
Oblačno, déšť 19°C

Průšvih s mutací delta na Floridě: Pacienti na chodbách a znatelně mladší hospitalizovaní

Autor: ČTK, for - 
2. srpna 2021
07:20

Na Floridě je hospitalizováno více než 10 200 pacientů s covidem-19, což je nejvíce od začátku pandemie. O den dříve přitom tamní úřady hlásily rekordní denní nárůst počtu infikovaných, píše agentura AP.

V neděli Florida podle údajů amerického ministerstva zdravotnictví a sociální péče evidovala 10 207 hospitalizovaných pacientů s prokázanou nákazou koronavirem. Překonala tím poslední rekord z 23. července loňského roku, kdy jich měla 10 170. To však bylo více než půl roku před zahájením rozsáhlého očkování proti covidu-19.

V přepočtu na obyvatele nyní Florida eviduje nejvíce hospitalizovaných pacientů s covidem-19 v USA. Nemocnice po celém státě mezitím hlásí, že musejí nové pacienty umisťovat na lůžka v chodbách. Řada nemocnic také informovala, že znatelně klesl věk nově hospitalizovaných.

V uplynulém týdnu na Floridě průměrně přibývalo 1525 dospělých hospitalizovaných za den a 35 dětí. V přepočtu na obyvatele jsou oba údaje nejvyšší v USA, uvedl docent epidemiologie na Jihofloridské univerzitě, Jason Salemi.

K prudkému nárůstu v počtech nově infikovaných a hospitalizací dochází na Floridě v době, kdy se v tomto státě rozšířila nakažlivější mutace delta, zatímco se obyvatelé vracejí k předpandemickému životu.

„Současný nárůst je markantní a zcela nepřekvapivý,“ uvedl v sobotním e-mailu Salemi.

V sobotu americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) informovalo, že na Floridě přibylo 21 683 potvrzených případů covidu-19. Jde o nákazy z pátku a statistika představuje nejvyšší počet potvrzených infekcí, který tento stát zaznamenal za jediný den od začátku pandemie. Ještě o den dříve přitom bylo z Floridy hlášeno 17 093 nově infikovaných.

Republikánský floridský guvernér Ron DeSantis vzdoruje zavádění povinného nošení roušek i očkování a spolu s místními zákonodárci omezil pravomoci místních úředníků, kteří by taková opatření chtěli prosazovat, uvedla AP. DeSantis v pátek zakázal školám, aby návrat dětí do lavic podmínily nošením roušek.

Video Hrozba „černé mutace“: Profesor Hořejší o variantě covidu, která by nás vrátila na počátek pandemie - Pavlína Horáková

svetluvstric ( 2. srpna 2021 19:12 )

hele jajo, myslel jsem to jinak, je na ho.no, ze se tu skoro vsechny media ujala toho masirovani nas neockovanych a jdou na ruku vaxlobby,

Jirik-ta ( 2. srpna 2021 13:44 )

tady bodují nonstop.

Jirik-ta ( 2. srpna 2021 13:44 )

vše tomu nasvědčuje. Třeba něco dovezou dovolenkáři. Není jen covid na světě.

3dots ( 2. srpna 2021 13:04 )

Florida má cca 21,5 milionů obyvatel. Aktuálně nemocných (včera) 307 tis. Maximum měli na přelomu ledna-února (830 tis.) a to Blesk žádný článek o průšvihu nepotil Smrtnost stále stejná (lehce pod 2%) Celkově zemřelých za celou dobu 39100 (porovnejte s 30 tis. u nás s přihlédnutím k polovičnímu počtu populace...) Tak hlavně lidi udržet vyděšené

PavelSki ( 2. srpna 2021 10:19 )

Titulek před kliknutím :
"Pacienti na chodbách a znatelně mladší"

Jako že mutace delta omlazuje

Autor titulků zase boduje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa