Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Povinné očkování učitelů i školních uklízeček? Soud zablokoval novinku před její platností

Autor: ČTK - 
26. září 2021
08:14

Ve školách v nejlidnatějším městě Spojených států se v pondělí mělo začít po všech pracovnících vyžadovat očkování proti covidu-19, opatření New Yorku ovšem těsně před vstupem v platnost narazilo u soudu. Agentura AP informovala, že federální odvolací soudce v pátek večer vydal příkaz, který vymáhání pravidla dočasně blokuje.

Soudce po vydání zákazu případ předal tříčlennému panelu soudců, který má věc projednat ve zrychleném řízení. Newyorský školský úřad v reakci uvedl, že město doufá v rychlé rozřešení sporu během příštího týdne.

„Pevně věříme, že naše vakcinační nařízení bude potvrzeno, jakmile budou prezentována všechna fakta, protože naši studenti a personál si tu úroveň ochrany zaslouží,“ citovala AP mluvčí úřadu Danielle Filsonovou.

Podle pravidla, které ohlásil v srpnu starosta New Yorku Bill de Blasio, mohou v místních školách od pondělka pracovat pouze lidé, kteří absolvovali alespoň jedno očkování proti covidu-19. Opatření se týká nejen učitelů, ale i uklízečů nebo lidí pracujících v jídelnách. Celkem se jedná asi o 150.000 osob.

Školský systém se v této souvislosti připravoval na personální problémy, neboť ne všichni zaměstnanci podmínku splňují. Do pátku se podle oficiálních statistik nechalo naočkovat 82 procent pracovníků spadajících pod školský úřad, mezi učiteli byla míra proočkovanosti 88 procent.

Nadcházející pondělí je rovněž termínem, kdy se stát New York chystá zavést obdobné pravidlo ve zdravotnictví.

Video Hádky v debatě Blesku: Proč byly české školy zavřené během pandemie tak dlouho a kdo udělal chybu? - Blesk TV a Mall TV

slafa ( 27. září 2021 00:17 )

Ockovani maji vakcinu na dluh, zdravi lide to muzou chytit jen od ockovaneho.

Jirik-ta ( 26. září 2021 21:23 )

Jó hovado

Jirik-ta ( 26. září 2021 21:23 )

Jó stádo.

Jirik-ta ( 26. září 2021 21:22 )

je . Je potřeba individuální přístup. A ne šablona. Praktikovaly jsme to i v chovech skotu atd. Tímto zdravim naše individuality z naší vlády.

rodrigos ( 26. září 2021 17:31 )

Neočkování. Trvalý problém vždy a všude. Občané II. kategorie. Musí počítat s tím, že časem budou vyvrhelové společnosti. Balast. Zabírají místa v nemocnicích. Prudí se svými požadavky.Smečky okolo MUDR Okamury a pomatence Volného ze sněmovny. Opravdu vyvedené dvojky znalců a vymaštěnců. Celý svět pochopil a akceptuje.Zdejší znalci to natírají všem.Hoši v rezervaci, tam je vaše místo.Takové mají v DDR.

Zobrazit celou diskusi
Další videa