Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Jasno 23°C

Žalobce zrušil obvinění soudkyně za šíření covidu. Policie udělala zásadní chybu

Autor: ČTK - 
13. srpna 2021
15:13

Státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Domažlicích Josef Vojta zrušil usnesení o zahájení trestního stíhání soudkyně Krajského soudu v Plzni, podezřelé z šíření nakažlivé choroby. Policie ji obvinila v souvislosti s tím, že v únoru po skončení nařízené karantény nastoupila do práce s rýmou a dva dny poté byla pozitivní na covid-19. Státní zástupce v pátek usnesení o zahájení stíhání zrušil, protože ke stíhání soudkyně nebyl vyžádán souhlas prezidenta republiky. Vojta to v pátek potvrdil ČTK. Případ tím ale není u konce. O zrušení stíhání informoval server Česká justice.

Momentálně je zrušené usnesení o zahájení trestního stíhání, takže se věc vrátila do stavu trestního řízení před zahájením trestního stíhání,“ řekl Vojta ČTK. Domažlické státní zastupitelství pověřilo dozorem nad věcí Krajské státní zastupitelství v Plzni.

Souhlas prezidenta se stíháním soudce je podle webu Česká justice vyžadován tehdy, pokud spáchá trestný čin spojený s výkonem funkce soudce. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček serveru řekl, že prezident nebyl o souhlas se stíháním dosud požádán.

Soudkyně uvedla, že se bude bránit

Podle Vojty ale není úplně jasné, zda v tomto případě bude třeba o souhlas žádat. „Musíme (policie a státní zástupce) ještě zvážit, jestli bude požádáno o ten souhlas, nebo jestli požádáme Nejvyšší soud o výkladové stanovisko, zda je nutné v tomto konkrétním případě ten souhlas vyžadovat,“ řekl Vojta ČTK.

O stíhání soudkyně ve čtvrtek informoval server Novinky.cz. Na nachlazení soudkyně podle něj upozornila její kolegyně a podala trestní oznámení. Soudkyně řekla, že ji obvinění překvapilo, a uvedla, že se bude bránit.

Předsedu krajského soudu Alexandra Krysla se ČTK nepodařilo sehnat; je na dovolené. Podle serveru České justice ale vyjádřil o vyšetřování pochybnosti. „Ve věci nemíním jakkoli zasahovat do průběhu vyšetřování ani rozvíjet již projevenou kritiku. Je na policii a státním zastupitelství, aby dokázali obhájit zákonnost a ústavnost svého postupu. Doufám, že pokud se nepodaří vyvrátit veškeré pochybnosti o objektivnosti vedení trestního stíhání, jsou příslušní vedoucí představitelé připraveni přijmout osobní odpovědnost za to, kam věc dospěla. Nepřípustný zásah do nezávislosti justice by byl špatným signálem pro každého z nás,“ citovala Česká justice Kryslovo vyjádření.

sorgedoktor ( 13. srpna 2021 19:43 )

Poslyste, z toho clanku neni jasne, jestli mela negativni test nebo ne.Nejsem soudno znalec, ale toto je posuzovano hodne prisne..

krtek. ( 13. srpna 2021 19:25 )

to jde na hrb ministerstva zdravotnictví a jejich vyhlášek, pokud to nebyl v zákoně, že má karanténu ukončit až po negativním testu, tak to vyhraje

PavelSki ( 13. srpna 2021 18:57 )

Aha, tak zlatí komanči, tak to jste s nimi asi pekl, jinak by Vám bylo jasné, čeho jménem státu byli soudci a žalobci schopni.

zapravdu ( 13. srpna 2021 18:21 )

zapravdu ( 13. srpna 2021 18:20 )

A co jste čekali ??? Vrána vráně oči nevyklove … a také, ruka ruku myje….

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa