Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Británii kvůli karanténám dochází potraviny. Skladníci supermarketů tak dostanou výjimku

Autor: ČTK - 
23. července 2021
10:27

Britská vláda dnes oznámila, že vybraní dodavatelé a skladníci obchodů s potravinami dostanou výjimku z nařízené desetidenní karantény, pokud se každý den prokáží negativním testem na koronavirus. Informovala o tom agentura AP.

Johnsonův kabinet reaguje na nedostatek potravin v některých supermarketech, ke kterému přispěl rekordní počet výzev k samoizolaci. V Anglii a Walesu obdrželo v týdnu od 8. do 15. července výzvu ke karanténě 618 903 uživatelů trasovací aplikace britského zdravotnického systému NHS.

Výjimka z desetidenní karantény platí i pro nenaočkované skladníky a dodavatele vybraných supermarketů. Nevztahuje se ale na ostatní zaměstnance těchto řetězců. Očekává se, že možnosti každodenního testování místo samoizolace využije přibližně 10 000 zaměstnanců.

Nová opatření dnes začínají platit v 15 skladech. Podle serveru BBC News má příští týden následovat dalších 150 lokalit, AP uvádí až 500.

Zástupci dodavatelů a obchodních společností si ve středu stěžovali, že jim kvůli fenoménu, který média nazývají podle zvuku trasovací aplikace „pingdemie“ (od slova „ping“, cinknout), chybí zaměstnanci a některé produkty. Snímky prázdných regálů, které kolovaly na sociálních sítích, navíc někde vedly k takzvanému panickému nakupování, kdy se lidé snaží nakoupit velké množství zboží do zásoby.

Premiér Boris Johnson nejprve uvedl, že výjimka bude platit jen pro „velmi malý“ počet plně naočkovaných pracovníků klíčových sektorů, jako je energetika a telekomunikace. Opatření se nakonec bude vztahovat i na zaměstnance v dopravě, pohotovostních službách, ostraze hranic, digitální infrastruktuře, vodohospodářství a odpadním průmyslu či na zastupitele místních samospráv. Na rozdíl od skladníků a dodavatelů supermarketů ale mohou každodenního testování využít jen plně naočkovaní zaměstnanci těchto sektorů, kteří budou výslovně jmenováni na seznamu vlády.

Video  Hrozba „černé mutace“: Profesor Hořejší o variantě covidu, která by nás vrátila na počátek pandemie  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

jajas ( 23. července 2021 17:47 )

Tak asi se promořují, ne? Jsem myslel, že je to účel toho jejich Johnsona, který je sice momentálně v karanténě, ale je určitě spokojený s průběhem, protože počty nakažených mu přibývají.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa