Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Ministr v průšvihu: Líbal poradkyni. Teď si sype popel na hlavu za nedodržení „odstupu“

Autor: ČTK - 
25. června 2021
15:22

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock, kterého bulvární deník přistihl, jak líbá a objímá svoji blízkou spolupracovnici, se dnes omluvil za nedodržení pravidla bezpečného odstupu. Informovala o tom agentura Reuters.

„Přijímám, že jsem porušil pravidlo ohledně dodržování odstupu, zklamal jsem lidi a moc mě to mrzí,“ uvedl dnes Hancock. Dodal, že se i nadále bude soustředit na to, aby pomohl vyvést Británii z pandemie covidu-19. Uvedl také, že by ocenil, kdyby v této osobní záležitosti bylo respektováno jeho soukromí.

Záběr z bezpečnostní kamery v Hancockově pracovně, na němž ministr líbá a tiskne k sobě svoji poradkyni Ginu Coladangelovou, zveřejnil na titulní stránce bulvární list The Sun. Snímek byl pořízen minulý měsíc.

Gina Coladangelová se na ministerstvo zdravotnictví dostala loni v září. BBC uvádí, že jí práce pro resort zabere 15 až 20 dní v roce, má za ni nárok na plat 15 000 liber (asi 444 930 korun).

Podle opozičních labouristů by měl premiér Boris Johnson ministra Hancocka kvůli jeho mimomanželskému poměru z vlády vyhodit. Vysoce postavená členka této strany Annaliese Doddsová řekla, že „pokud Hancock má tajně vztah se svojí poradkyní, kterou osobně jmenoval do funkce placené z peněz daňových poplatníků, jde o očividné zneužití moci a jasný střet zájmů“.

V Anglii se přátelé, kteří spolu nežijí v jedné domácnosti, mohou v současné fázi pandemie covidu-19 objímat po „osobním zvážení“, ale úřady doporučují, aby byli opatrní.

Video Fiasko, nebo hladký start? „Covid pasy máme ozkoušené,“ hlásí Dzurilla a odmítá diskriminaci - Markéta Volfová, Lukáš Červený

sorgedoktor ( 25. června 2021 19:55 )

Erenburg napsal povidku Dymka lordova.Snadf by se mel vyjadrit nekdo z anglofonni generace....Teda lidi kolem 40 roku..

sorgedoktor ( 25. června 2021 19:49 )

Ono s tim odfstupoem je to takove plis minus...Ono ty vztahy jasou take vzdycky plus minus....NMavic anglicani jsou dost studeni/anglicvanky jak ktera/...

sorgedoktor ( 25. června 2021 19:47 )

Ja teda tomu nerozumim...Je tohle tak strasny, nebo co..

Zobrazit celou diskusi
Další videa