Středa 23. června 2021
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Oblačno, bouřka 26°C

Arenberger konečně požádal o prověrku: Vojtěch na ní u exministra zdravotnictví trvá

Autor: ČTK - 
10. června 2021
21:35

Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) Petr Arenberger požádal o bezpečnostní prověrku, uvedla dnes Česká televize (ČT) s odkazem na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Vojtěch, který koncem května Arenbergera ve funkci ministra vystřídal, tehdy uvedl, že bezpečnostní prověrka je pro Arenbergera jako pro ředitele fakultní nemocnice nezbytná.

Vojtěch po ředitelích fakultních nemocnic bezpečnostní prověrku požadoval už v době svého prvního působení v čele ministerstva zdravotnictví. Arenberger ale podle médií prověrku nemá a dříve o ni nepožádal, ačkoli FNKV vede od roku 2019. Kvůli chybějící bezpečnostní prověrce Vojtěch z pozice náměstka odvolal před rokem Romana Prymulu, který ho poté v čele ministerstva nahradil.

Vojtěch po svém návratu do funkce ministra uvedl, že má od Arenbergera příslib, že o prověrku požádá. Před rozhodnutím o setrvání Arenbergera v čele vinohradské nemocnice chce také vidět výsledky kontrol z ministerstva zdravotnictví a ministerstva financí, řekl také Vojtěch. Deník N pak koncem května napsal, že kontrola ministerstva zdravotnictví v hospodaření a nákupech FNKV neshledala žádné větší chyby.

Arenberger byl ministrem zdravotnictví zhruba sedm týdnů, rezignoval 25. května. Prohlásil tehdy, že funkci opustil kvůli mediálnímu tlaku, který doléhal i na jeho rodinu. Média předtím vznesla pochybnosti o jeho majetku, pronájmu jeho nemovitosti nemocnici, kterou vedl, a zisku z klinických studií, které plynuly do jeho soukromé praxe místo do nemocniční kliniky.

Video Ministr zdravotnictví Petr Arenberger ke svým daňovým přiznáním a spekulacím o jeho konci ve funkci - abl

Michal Snobl ( 11. června 2021 08:30 )

Bezpečnostní prověrku vydávají v kanceláři Osvětimanského Pandrholi na hradě. Dostane i post hradního poradce.

tomik007 ( 11. června 2021 02:14 )

ANO - doufám ze dostane stejnou jako VRATJA 🙈

stemik ( 10. června 2021 23:49 )

destruktivni opozice a media ho doslova uštěkala

Zobrazit celou diskusi
Další videa