Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Do školy bez roušky? Vojtěch zabrzdil naděje dětí i rodičů, s Plagou bude jednat v pondělí

Autor: ČTK - 
4. června 2021
12:25

„Povinnost pro žáky mít kvůli koronaviru zakrytý nos a ústa při výuce v pondělí neskončí,“ řekl dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v České televizi (ČT). Možnost zrušení povinnosti po pondělním jednání – a nejdřív od úterý – zmínil počátkem tohoto týdne ministr školství Robert Plaga (za ANO). Vojtěch uvedl, že s Plagou a hygieniky by měl v pondělí znovu jednat, záležet bude na vývoji epidemiologické situace.

Vojtěch dříve navrhoval, aby povinnost roušek a respirátorů i při výuce ve třídách zůstala až do konce školního roku. „V pondělí nikoliv, myslím si, že v pondělí se s panem ministrem školství uvidíme a společně s hygieniky, s paní hlavní hygieničkou (Pavlou Svrčinovou) to budeme probírat,“ odpověděl Vojtěch na otázku, zda i v pondělí budou muset žáci roušky nosit dál.

„V průběhu příštího týdne v tomto směru budeme chytřejší,“ řekl Vojtěch. Připomněl, že od počátku tohoto týdne vláda dál rozvolnila opatření proti šíření nákazy a s vyhodnocením této změny bude dobré počkat dva týdny.

„Mám příslib od pana ministra Vojtěcha, že nejpozději příští pondělí na základě konkrétních dat si opět sedneme a v ideálním případě od příštího úterka by ta povinnost nosit roušky při frontální výuce ve třídě být nemusela,“ řekl ministr Plaga tento týden v rozhovoru pro ČTK.

Roušky by žáci podle Plagova pondělního vyjádření i po případném zmírnění pravidel asi nadále museli nosit na chodbách či v šatnách škol. Svrčinová dříve uvedla, že vláda by o odložení ochrany dýchacích cest ve školách mohla rozhodnout asi dva týdny po 24. květnu, tedy právě příští týden. Návrh k odložení roušek ve školách, alespoň pro menší děti, chtěl již dříve nadnést premiér Andrej Babiš (ANO).

Video  Tisková konference k mimořádnému rozvolnění v Česku (28.5.2021)  - ČTK/Blesk
Video se připravuje ...

typos ( 4. června 2021 16:05 )

Chudáci děti

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa