Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Jasno 32°C

Otevření zahrádek se blíží: Odpusťte nám poplatky, prosí barmani města a zmínili krachy

Autor: ČTK, for - 
5. května 2021
20:39

Česká barmanská asociace vyzvala města v České republice, aby do konce roku odpustila restauracím poplatky za zahrádky. Právě provozovatelé restaurací, hospod, kaváren a barů totiž patří z ekonomického hlediska podle asociace k těm, které koronavirová pandemie postihla nejvíc. Asociace to dnes uvedla v tiskové zprávě. Zahrádky restaurací by v Česku měly otevřít 17. května.

„Věřím, že pro městské rozpočty nepůjde o nijak závratnou zátěž. Na druhou stranu takové opatření pomůže všem podnikatelům, pro které částky už v řádu desetitisíců v aktuální bezútěšné situaci znamenají velké peníze,“ uvedl prezident asociace Aleš Svojanovský.

Podle letošního průzkumu asociace mezi členskou základnou bezmála šestina respondentů průzkumu, podnikajících členů, zkrachovala. Asociace má asi 1500 členů, v průzkumu odpovídalo podle PR manažera asociace Michaela Lapčíka asi 100 z nich. Více než polovina respondentů pak v dotazníku odhadovala své finanční rezervy na maximálně tři měsíce podnikání.

Mezi lokality, kde restauratéři letos za zahrádky nebudou muset zaplatit, patří například centrum Brna. Rada městské části Brno-střed totiž na svém zasedání v tomto týdnu rozhodla o prominutí tohoto místního poplatku. Zdarma budou i takzvaná reklamní áčka u provozoven. K odpuštění poplatku přistoupila i řada dalších měst.

Video Restaurační zahrádky v Brně zdarma: Zájem hospodských je veliký a stoly už se staví. - Markéta Malá

 

majke79 ( 6. května 2021 08:36 )

To zas bude v aleji nablito

jonn ( 6. května 2021 06:41 )

Odpusťte nám poplatky ,my vás nebudem šidit . A tringelty už nechcem .

Zobrazit celou diskusi
Další videa