Neděle 16. května 2021
Svátek slaví Přemysl, zítra Aneta
Oblačno, déšť 16°C

Britové se po rozvolnění „urvali“. Divoké party v ulicích a hospodách musela krotit policie

Autor: sova - 
13. dubna 2021
11:53

Rozvolnění proticovidových opatření v pondělí nepotkalo zdaleka jen Česko. V ještě širším formátu se odehrálo i v Anglii – tamní obyvatelé mohli po dlouhých měsících navštívit obchody i zahrádky restaurací a hospod. Klíčem k uvolnění tamních pravidel je rychle postupující vakcinace podle vládního plánu ministerského předsedy Borise Johnsona. Díky růstu podílu naočkovaných a s ním souvisejícího poklesu nakažených si mohli v pondělí večer Britové užít svůj první drink v hospodě po čtyřech měsících. A jak se dalo očekávat, mnozí z nich nezůstali jen u jednoho.

List Daily Mail odhaduje, že Britové tento týden v návaznosti na rozvolnění utratí ve znovuotevřených obchodech a hospodách zhruba 135 miliard korun (4,5 miliard liber).

Divoký návrat do normálního režimu ale provázely také zmatky ze strany úřadů, které kontrolovaly, zda podniky otevírají své provozy dle nastavených pravidel. Ne vždy si totiž ve víru radostného živlu byly správností svého posouzení jisti.

Britové si v pondělí večer užívali znovuotevření zahrádek restaurací (12. 4. 2021) Britové si v pondělí večer užívali znovuotevření zahrádek restaurací (12. 4. 2021) | Reuters

Pořádek museli vymáhat policisté

Britové v pondělí poprvé od 6. ledna zaplavili hospody, konkrétně jejich zahrádky a venkovní prostory. Ovšem jak se večer proměnil v noc a noc v ráno, někteří hluční pijané se potýkali se zásahem bezpečnostních složek, jejichž úkolem je udržet pořádek v ulicích. Davy nadšených návštěvníků restauračních zařízení totiž zaplavily centra měst jako Londýn, Manchester, Leeds nebo Newcastle.

Británie je z pohledu počtu aplikovaných vakcín v poměru k počtu obyvatel jedna z nejrychleji očkujících zemí na světě.

Angličané mohou i do posiloven nebo zábavních parků

V Anglii mohou od včerejška fungovat všechny obchody, salony krásy, posilovny, lázně, zoologické zahrady, knihovny, komunitní centra i zábavní parky. Mimo jiné jsou povoleny veškeré cesty mezi Anglií a Walesem, děti se mohou vrátit k vnitřním zájmovým aktivitám a rozšiřují se také možnosti návštěv v domovech pro seniory. Lidé si mohou dát jídlo či alkohol na zahrádkách restaurací a hospod.

Další opatření, která se týkají například omezení sociálních kontaktů, by ale podle dříve představeného plánu britské vlády měla trvat nejméně do 21. června.

bullshit ( 13. dubna 2021 15:24 )

...ještě jsi zapomněl zmínit omílanou mantru o ( legální ) žranici na mostě.
Vládu kritizují za nelegální žranice a chlastačky Faltýnka, Prymuly, Havrlanta, Dvořáka, Mynáře, Husáka, Paroubka, Bendy, Šlégra a nepřeberu dalších výtečníků.

bullshit ( 13. dubna 2021 15:22 )

Nikdo se "neurval", jen po měsících pakárny se chtěli svobodně nadechnout.

gejsovic ( 13. dubna 2021 12:40 )

Jak na karláku a pak velká kritika vlády

Zobrazit celou diskusi
Další videa