Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 10°C

Kmotr Benda se vyhne pokutě za opulentní nelegální party. Nebyly důkazy, tvrdí hygienici

Autor: vei - 
8. března 2021
20:58

Prověřování nelegální narozeninové party v hotelu Prince de Ligne v Teplicích skončilo. Majitel hotelu a oslavenec - vlivný severočeský podnikatel Petr Benda - se ale pokutě od hygieniků vyhne. Chybí důkazy, tvrdí hygienici. Potrestáni tak byli jen tři prominentní hosté, které na konci ledna načapali fotografové a reportéři Blesku na zakázané oslavě.

Bývalý poslanec a nejbližší spolupracovník někdejšího premiéra Jiřího Paroubka si na konci léta po dva večery užíval oslavu svých padesátin. Posloužil mu k tomu jeho hotel. Oslava jaksepatří se konala za účasti prominentních hostů i přes striktní vládní nařízení v teplickém hotelu bez povšimnutí policie. Ta se začala oslavou zabývat ve chvíli, kdy fotky z oslavy vyšly v deníku Blesk.

Policisté neprověřovali jen pochybení účastníků Bendových padesátin, ale také to, zda neporušila nařízení vlády i právnická osoba. Tedy firma vlivného podnikatele, který hotel přímo na teplickém náměstí vlastní.

„Dostali jsme od policie podnět, zda zákon neporušila i právnická osoba, bohužel jsme ale neměli dostatek důkazů, abychom jí mohli uložit sankci. V tuto chvíli už tedy z naší strany majiteli hotelu ani dalším účastníkům večírku žádná pokuta nehrozí,“ cituje iDNES.cz ředitelku krajské hygienické stanice (KHS) Lenku Šimůnkovou.

Tři pokuty od hygieniků

Hygienici tak uložili maximální možné sankce ve výši deset tisíc korun nakonec jen třem účastníkům party. Platit má šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, který po akci složil poslanecký mandát, bývalý poslanec za ČSSD a místopředseda rady ČT Jiří Šlégr a člen rodiny Petra Bendy – Vlastimil Dvořák mladší.

„Všichni tři již částku uhradili,“ dodala pro iDNES Šimůnková. Pokutu dostali za to, že neměli při akci nasazené roušky. Většina účastníků účast na oslavě zdůvodňovala především pracovními schůzkami.

Akce se účastnil také například šéf krajských policistů v Liberci Vladislav Husák, který nakonec ve funkci také skončil. Slavit s Bendou přišel ale též například ředitel FK Teplice Petr Hynek či zastupitel Teplic Michal Kasal.

Pokutu může ale udělit ještě teplický magistrát. Prověřuje možné porušení vládních nařízení u 17 lidí. Sankci může udělit každému až 20 tisíc korun.

Video Tajná party papalášů: Paroubek, Hnilička, Šlégr a další pařili u kmotra Bendy! - Blesk TV

e.lesanova ( 9. března 2021 15:12 )

Kolektivní ztráta paměti všech zúčastněných i personálu ??? Takže všichni šli ten večer náhodou okolo hotelu v Teplicích, naráz se cítili tak unaveni, že museli i přespat...

verka1 ( 9. března 2021 14:27 )

Tady ve městě šla celá firma na testy a 40% nakažených. Někteří nadávali vulgárně že musí zůstat doma.

verka1 ( 9. března 2021 14:25 )

Benda je majitel hotelu kde se konala tato nelegální party?

NovyZakon ( 9. března 2021 14:05 )

Naprosto v pořádku. Především případ ukazuje nulitní právní znalosti a tupost našich novinářů a televizních pracovníků -))

reporter ( 9. března 2021 13:33 )

Nebyly důkazy?Takhle se z toho nikdy nevyhrabem.

http­s://ww­w.no­vinky­.cz/ko­rona­virus­/cla­nek/dve-cesky-dostaly-v-norsku-trest-vezeni-za-falesny-test-na-covid-40352732

Zobrazit celou diskusi
Další videa